Kup książkę [edytuj książkę]

Wyprawa

Opis:

„Wyprawa”, jest poradnikiem życiowym, opowiada o tym jak zdobywać własne bieguny, nie tylko te geograficzne, ale również te codzienne.

Marek Kamiński, próbuje w niej ukazać drogę do własnego wnętrza, opisując podróże do najbardziej odludnych miejsc naszego globu. Wyprawa jest drogowskazem – jak nie czuć się samotnie wśród ludzi, którzy nas otaczają, i jak nadać sens życiu, które czasami ten sens traci. Marek Kamiński wędruje w głąb siebie, dzieli się swoimi doświadczeniem. Pokazuje jak żyć w harmonii ze sobą i światem, jak podążać za swoim przeznaczeniem nawet, jeżeli droga jest trudna i wymaga pokonania samego siebie oraz ograniczeń, które narzuca nam świat. Podróżując przez życie, odkrył, że bardzo ważne jest docieranie w łąb, pod powierzchnię, i zbadanie tego, co kryje się za oczywistymi prawdami i schematami. W życiu podróżnika, często okazywało się, że te schematy są zwykle przesądami a nie prawdami, które obowiązują. Często prawda polega na przeciwstawianiu się schematom. Marek Kamiński twierdzi, że zmiana swojego życia wiąże się często z ryzykiem, problemami, z pokonywaniem trudności, ale jeszcze bardziej ryzykowne jest nie podjęcie próby podążania za marzeniami. Wyprawa jest książką o podróżowaniu przez życie. Warto się na tę wyprawę zabrać razem z Markiem Kamińskim!

OSOBY POLECAJĄCE KSIĄŻKĘ:

Marek Kamiński to podróżnik, który dotarł do krainy Zen. To kraina, gdzie człowiek mierzy się ze swoimi marzeniami.
Kora

„Droga to kurz, żwir i ubita glina, szare smugi we włosach. Droga to gwiezdnych szlaków klejnoty połączone kamieniem i piórka pragnień ze skrzydeł Pegazów” tak pisał o drodze Karel Kryl, wspaniały czeski pieśniarz. Marek Kamiński w swojej książce Wyprawa zabiera nas w drogę pełną jego osobistych głębokich przemyśleń, doświadczeń, rad, życiowych drogowskazów autora. Książka uwalnia w nas wolę do działania, dodaje otuchy, odrywa od codzienności. Marek – odkrywca, podróżnik, filozof, biznesmen, społecznik, niespokojny człowiek Renesansu pisze, że nigdy nie jest za późno, by ruszyć na swoją
upragnioną wyprawę.

Andrzej Jacaszek, Harvard Business Review Polska

To jest ważna książka, i nie tylko dlatego, że Marek przypomina, iż podróżowanie to nie tyle sprawa geografii, ile stan umysłu. Bo przecież życie jest podróżą. I to od nas zależy, jak ta podróż będzie wyglądała. Marek pokazuje, jak wyciągać wnioski z życia, jak przetrawić doświadczenia i jak, wykorzystując te wszystkie narzędzia, osiągnąć cel. Zmusza nas do zadawania sobie pytań. Prostych. Dziecinnych. I niesamowicie istotnych. Takich samych, jakie on sam sobie zadał. I czasami prostota tych pytań wkurza... :)
Edi Pyrek

Marek jest dla mnie nie tylko wzorem eksploratora, ale przede wszystkim – człowieka, który poprzez podróże stale się rozwija, zmienia, zaskakuje kreatywnością w stawianiu sobie kolejnych – zdawałoby się nieosiągalnych – celów. Książka ta odpowiada na pytanie, jak będąc samemu w drodze nie czuć się samotnym, bo wszyscy jesteśmy po prostu częścią Świata. Polecam! Także, jako inspirację.
Martyna Wojciechowska

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Fundacja Marka Kamińskiego
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-929787-4-9
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: BARMAN2005
12 VII 2011 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają