Kup książkę [edytuj książkę]

Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem.

Subiektywna, kontrowersyjna relacja z podróży po Rosji, Azji Centralnej i Chinach.

Autor – Amerykanin mieszkający na stałe w Rosji – przemierzając region, wzorem najlepszych reporterów stara się spojrzeć pod podszewkę przemian, jakie się dokonały po rozpadzie ZSRR. Opisuje je z perspektywy zwyczajnych ludzi, z którymi pije, wędruje, a przede wszystkim rozmawia. Dzięki temu Czytelnik ma wyjątkową szansę poznać ich światopogląd, tradycje i historię oraz to, jakie piętno wypaliły na nich zmiany polityczne.
Świetna i zaskakująca lektura.

Książka otrzymała nagrodę Best American Travel Writing i bardzo dobre recenzje m.in. w THE WASHINGTON POST, PUBLISHERS WEEKLY, NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER.

Jeffrey Tayler – korespondent pisma „The Atlantic Monthly”, współpracownik m.in. „Harper’s Magazine” i „National Geographic”. Autor wielu książek podróżniczych, w tym: Facing the Congo, Siberian Dawn, Glory in a Camel’s Eye, Angry Wind i River of No Reprieve. W latach 1988–1990 służył w Korpusie Pokoju. Od 1993 r. mieszka w Moskwie wraz ze swoją rosyjską żoną.
To była Rosja, jakiej jeszcze nigdy w życiu nie widziałem: geograficznie niezbyt odległa od wschodniej Turcji, lecz – teraz pojąłem, na czym polega ta różnica – pozbawiona rekompensaty w postaci tradycji, w postaci dumnego, szlachetnego uśmiechu, jaki widać na twarzach Turków. Kiedy zatrzymaliśmy się, aby zapytać o drogę, zza przegniłych zębów wydobyła się bełkotliwa odpowiedź, której towarzyszyła nerwowa, wysilona gestykulacja. Rosyjski był tutaj językiem obcym.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 II 2012, 13:43:35 (ponad 6 lat temu)
0 0
Liczyłam na coś lepszego... Duży plus i chyba największy atut ksiązki to pokazanie dzisiejszej kozackiej wspólnoty w Rosji i chińskiej młodzieży w lanserskich klubach.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Carta Blanca
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788377050743
Ocena: 4.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ksiazkowo
01 VII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają