Kup książkę [edytuj książkę]

Damy radę mamo

ONA - z zawodu nauczycielka. Z natury Anioł.Ciepła, serdeczna,opiekuńcza, pogodna. Wyjątkowa poprzez codzienne ludzkie gesty: ugotować obiad chorej sąsiadce, ustąpić miejsca w autobusie, pomóc nieść zakupy, pogłaskać po głowie szkolnego urwisa. Ze zdziwieniem odbierająca zawodowe sukcesy. Wrażliwa i skromna. W oczach innych charyzmatyczna – we własnych wciąż niedoskonała. Nieustannie zabiegana. Zawsze chętna, zawsze gotowa, zawsze uprzedzająca czyjeś potrzeby.

I zawsze zdrowa.

JA - z wykształcenia psycholog. Z zawodu pracownik korporacji. W oczach Mamy, ta której wszystko się udaje - żyjąca szybciej, odważniej, bardziej nowocześnie. Z pozoru silna i przebojowa, ale tuż pod skórą dziedziczka matczynej (nad)wrażliwości. Pewnego dnia postawiona przed największym życiowym zadaniem: szukania ratunku dla niej i siły przetrwania dla siebie.

Tak blisko byłyśmy tylko dwa razy: przez pierwsze dziewięć miesięcy, kiedy nosiła mnie pod sercem i przez ostatnie dziewięć, kiedy wiedziałyśmy, że umiera.

okładka + opis:
www.radwan.pl

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 21 VII 2011, 11:11:14 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Właśnie przeczytałem powieść Damy radę Mamo i jestem pod jej wrażeniem. Uważam, że jest to wyjątkowo wartościowa pozycja literacka, zwłaszcza że opisuje wydarzenia prawdziwe, zmuszające do refleksji nad naszym życiem i stosunkiem do innych.
W czasach, kiedy największą poczytnością cieszą się obyczajowe powieści łatwe i lekkie na pograniczu banału, książka Magdaleny Szelągowskiej szczególnie zasługuje na najwyższe uznanie, ponieważ daje czytelnikowi możliwość głębokiego przeżycia czegoś autentycznego, a zarazem wielkiego, zmusza nas do refleksji nad swoim życiem i naszych bliźnich i do łez, których nie należy się wstydzić, gdyż są to łzy szczere i oczyszczające.
Jest to powieść warta przeczytania ze względu na swoje nieprzemijające wartości, ważne dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i stanowiska.
Na uwagę zasługuje również duża umiejętność autorki, przedstawienia dramatycznych wydarzeń w sposób prosty i bezpośredni, łatwo trafiający do wyobraźni czytelnika bez zbędnego patosu. Autorka nie poucza nas w swojej powieści i w ten sposób pozwala nam samemu ocenić otaczającą nas rzeczywistość, nasze błędy, tęsknoty i wszystko, co jest naszym udziałem.
Gratuluję Pani Magdalenie Szelągowskiej doskonałego debiutu i życzę jak najszybszego napisania następnej powieści.

Andrzej Sikora
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: RADWAN
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-89938-89-3
Ocena: 5.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: irkaaa
01 VII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają