Kup książkę [edytuj książkę]

Cuda

Opis:

Cuda to publikacja o unikalnym charakterze, na którą składają się świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem Jana Pawła II. Wszy stkie teksty zamieszczone w niniejszej książce należą do dokumentacji procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Ojca Świętego.
Świadectwa te, spontanicznie nadsyłane z wielu krajów przez ludzi różnych narodowości, najczęściej w formie przejmujących listów peł nych wdzięczności, są głosem z całego świata świadczącym o wielkości polskiego Papieża. Redaktorzy pogrupowali je w kilku rozdziałac h, m.in. opowiadających o niezwykłych uzdrowieniach i nawróceniach, o powołaniach do życia duchownego oraz o cudownym darze rodzicie lstwa. Osobny rozdział stanowią wypowiedzi znanych artystów i dziennikarzy, m.in. Sophii Loren, Krzysztofa Zanussiego, Piotra Adamcz yka, Natalii Kukulskiej, Niny Terentiew, Eleni i wielu innych. Oprócz spektakularnych uzdrowień badanych przez komisje, zdarzają się "cuda" ludzkiej dobroci, przezwyciężonego egoizmu i otwarcia serca na głos Boga. One pewnie nie będą skatalogowane i dlatego warto o nich pamiętać.

Cuda towarzyszące trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II dedykowane są tym wszystkim, którzy pragną jeszcze pełniej uczestniczyć w Jego drodze do świętości.

Publikację uzupełnia krótkometrażowy film Cud (Milagros) hiszpańskiego twórcy Javiera Figuera, inspirowany poruszającą historią fran cuskiej zakonnicy, s. Marie Simon Pierre Normand. Jej uzdrowienie Kościół uznał za pierwszy oficjalny cud dokonany za wstawiennictwe m Ojca Świętego. Przesłanie filmu zwraca uwagę na wielowymiarowość cudownego działania Papieża. Obraz został uhonorowany tytułem Naj lepszego Międzynarodowego Filmu Krótkometrażowego 10. edycji Religion Today Film Festival we Włoszech w 2007 roku oraz II nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym POL-8 im. Józefa Milki w kategorii filmu amatorskiego.
http://www.kdc.pl/cuda_p1895697.html

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Św Stanisława BM
Rok wydania: 2008
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
28 VI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają