Kup książkę [edytuj książkę]

Odważni

Najnowsza powieśd Nicholasa Evansa, autora niezapomnianego “Zaklinacza koni”.
Czy jesteśmy skazani na popełnianie wciąż tych samych błędów i przywracanie do życia dawno pogrzebanych demonów przeszłości? Dzieciństwo Toma Bredforda nie należało do szczęśliwych. W wieku ośmiu lat został wysłany do szkoły z internatem, gdzie doświadczył brutalnego traktowania zarówno ze strony sadystycznych nauczycieli, jak i szkolnych kolegów. Opuszczony przez rodziców, dręczony i prześladowany, Tom uciekł do świata fikcji – do fantastycznej rzeczywistości kowbojów i Indian. Gehenna trwa do momentu aż Diane, starsza siostra Toma wychodzi za mąż za telewizyjnego aktora, odtwórcę roli dzielnego kowboja, i zabiera chłopca do Hollywood. Niestety – marzenia nie wytrzymują starcia z rzeczywistością, a Ray Montane, który na ekranie jest wcieleniem cnót, okazuje się pospolitym nieudacznikiem i brutalem. Kolejny wybuch jego gniewu kończy się tragicznie...
Teraz Tom jest dojrzałym człowiekiem. Ma za sobą nieudane małżeństwo, rozwód, epizod alkoholowy. Żyje z dnia na dzień, dźwigając brzemię sekretów, które nie pozwalają mu kochać i być kochanym. Dopiero gdy jego syn, żołnierz Korpusu Piechoty Morskiej stacjonujący w Iraku zostaje oskarżony o zbrodnie wojenne, Tom budzi się z letargu. Otrzymał od losu ostatnią szansę, by rozliczyć się z przeszłością i być może pojednać się z synem, z którym utracił kontakt i którego właściwie nie zna.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Kłamstwo powtarzane wielokrotnie może stać się trwałe i niepodważalne. W umyśle człowieka, który je powiela, nabiera mocy i przynosi pocieszenie, tak samo jak prawda."
Dodał: katie157 Dodano: 06 VII 2012 (ponad 6 lat temu)
+6 0


"Gdyby tylko postąpił tak, a nie inaczej... [...] Wreszcie uprzytomnił sobie, że takie widzenie spraw nie przynosi pożytku - chyba, że pozwala uniknąć popełniania w kółko tych samych błędów (ale w przypadku Toma tak nie było)."
Dodał: Smokoniarka Dodano: 20 VI 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 21 II 2012, 19:53:03 (ponad 6 lat temu)
0 0
Jak dla mnie to najgorsza książka tego autora, a przeczytałam wszystkie.
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7659-369-2
Ocena: 4.3
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
27 VI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają