Kup książkę [edytuj książkę]

Kobieta niespodzianka

Kiedy osiągamy wiek dojrzały, zaczynamy żyć w przeświadczeniu, iż największe emocje mamy już poza sobą. Przeważnie liczy się tylko rodzina i praca. Kolejne dni, tygodnie, miesiące oraz lata zaczynają być do siebie podobne.

Z tej książki dowiadujemy się, że nigdy nie można wykluczyć, iż nasze monotonne życie pewnego dnia zostanie przewrócone do góry nogami. A kiedy takie rzeczy się dzieją, to musi w tym maczać palce kobieta.

Jak to możliwe, że jedna kobieta tak po prostu może całkiem odmienić życie wielu osób naraz?

W książce Piotra Kołodziejczaka odpowiedzi jest kilka i wszystkie szokują.

(www.kolodziejczak.info)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Z rozdziału pt. Przepraszam pana…:
(…) Andrzej zdjął z siebie ciepły zimowy płaszcz i odwrócił się w stronę szafy. Zrobił krok i zastygł w bezruchu. Obok niej siedziała dziewczyna, a w zasadzie już kobieta, bo na oko miała gdzieś ze dwadzieścia parę lat. Ubrana dosyć skromnie. Prosta sukienka, prosty sweterek, taki, jaki dawniej robiły nam babcie na drutach. Na nogach zwyczajne, typowe kozaczki. Na kolanach trzymała palto, na pewno niczym specjalnym nie wyróżniające się na ulicy. Krótko mówiąc, odziana niezbyt szykownie, lecz schludnie. A poza tym… A poza tym szatynka z włosami do ramion, oczy szare, a może niebiesko-szare – w tym świetle Andrzejowi trudno się było zorientować. Zresztą i tak zrobiło mu się głupio, bo nagle złapał się na tym, iż niegrzecznie się w nią wpatruje. (…)

Z rozdziału pt. Na osobności:
(…) Andrzej nie lubił być zaskakiwany. Czasem skupiał się na pracy, coś pisał albo coś redagował, różnie. Magda doskonale wiedziała, iż jej nagłe wtargnięcie może go zdekoncentrować, wyrwać ze skupienia, utrudnić pracę, a nawet pozbawić weny twórczej. Tym razem jednak sytuacja była całkiem inna, no i te drzwi uchylone…
Andrzej stał odwrócony do wejścia plecami, więc nie mógł widzieć wchodzącej żony. Jednak gdy się odezwała, gwałtownie obrócił się w jej kierunku. Przy uchu trzymał telefon. Spojrzał na Magdę wyraźnie zaskoczony, po czym rzucił zdawkowo: – Oddzwonię później – i przerwał rozmowę.
– Tak… Co się stało? – spytał mocno speszony. (…)"
Dodał: mkusmirowska Dodano: 28 IX 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Z rozdziału pt. Kobieta niespodzianka:

(...) Poznali się na początku lat osiemdziesiątych w Międzyzdrojach. Słońce, plaża, morze, wieczorne potańcówki. Potem kilka tygodni spotkań, aż nagle zrozumieli, że zrodziła się miłość. W zrozumieniu tego faktu pomogła im ciąża Magdy. W drodze była Basia. Zdecydowali się na małżeństwo, chociaż okres narzeczeństwa został praktycznie pominięty, znali się krótko i każde z nich podejmowało przecież jakieś ryzyko. No cóż, czasem tak bywa, że namiętne, „pospieszne” związki okazują się trwalsze niż te oparte na dłuższej, często wieloletniej znajomości i przyzwyczajeniu. Nie uczestniczymy w czyjejś przeszłości – nie mamy do niej prawa, nie mamy o co być zazdrośni. Znamy kogoś od niedawna i jest w tym szczypta tajemniczości. Uczymy się ukochanej czy ukochanego latami. Może to być naprawdę intrygujące lub, jak kto woli, fascynujące. Oba określenia pasują tutaj doskonale, tak jak pasują do siebie klocki Lego. Ktoś nawet kiedyś powiedział, że jeśli wiemy już o partnerze wszystko, wtedy każdy kolejny wspólnie spędzony dzień smakuje niczym odgrzewana jajecznica.
Hola, hola! Ale nie w ich przypadku! Magda i Andrzej pobrali się i do dziś żyli w szczęściu. Można by rzec, byli parą spełnioną. (...)"
Dodał: mkusmirowska Dodano: 21 VI 2011 (ponad 10 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Książki Piotra Kołodziejczaka pokazują perypetie związane z życiem polskiej rodziny. Codzienne kłopoty, rozterki, nadzieje łączą się w potrzebą prawdziwej miłość. Jak myślicie - czy jest ona możliwa między ludźmi, którzy znają się np. 30 lat? Czy coś...
Dodano: 25 VIII 2011, 19:43:48 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 IX 2011, 07:41:59 (ponad 10 lat temu)
0 0
Od administratorów strony www.kolodziejczak.info.
KONKURS: "KOBIETA NIESPODZIANKA"

Nasz konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Wzięło w nim udział ponad 700 osób, które dodały fanpage Piotra Kołodziejczaka do ulubionych i przesłały nam odpowiedzi na pytania związane z powieścią „Kobieta niespodzianka”. Niektóre odpowiedzi były błędne, ale mnóstwo maili zawierało poprawne informacje. My chcielibyśmy podziękować za wszystkie wiadomości, bo to dowód na to, że powieść Piotra Kołodziejczaka znalazła się w Waszych rękach i została przeczytana (dlatego prosimy o opinie związane z książką).

Już jutro, 2 września, na stronie www.kolodziejczak.info i na portalu Facebook przekażemy informacje o zwycięzcach!.

A wkrótce nowe atrakcje dla naszych czytelników!
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Borgis
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788385284963
Ocena: 4.3
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: mkusmirowska
21 VI 2011 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają