Kup książkę [edytuj książkę]

Dziewczyny, których pożądał

Powrównywalny z kultowym Milczeniem owiec thriller - pierwszy z bestsellerów napisanych przez Jonathana Nasawa.

Przez dziesięć lat specjalny agent FBI, E.L. Pender, prowadził śledztwo dotyczące - na pierwszy rzut oka przypadkowych - zniknięć tuzina kobiet z różnych cześci USA. Jedynymi szczegółami, które łączyły zaginione, były włosy w kolorze truskawkowy blond oraz postać tajemniczego mężczyzny, z którym były widziane ostatnio.

Nagle, w Monterey w Californii, zwykła kontrola drogowa zamienia się w drastyczną scenę. Miejscowa policja natrafia na mordercę o kilku sprzecznych tożsamościach i jego ofiarę, wypatroszoną dziewczynę o włosach w kolorze truskawkowy blond.

Pender jest przekonany, że znalazł zabójcę, którego szukał. Zanim jednak może to udowodnić, podejrzany ucieka z więzienia i porywa swego sądowego psychiatrę - Irene Cogan. Skazana na jego towarzystwo Irene musi brnąć przez pole minowe jego sprzecznych tożsamości - męskich i żeńskich, błyskotliwych i naiwnych, morderczych i pasywnych. A wszystkie zdominowane są przez Maksa - zabójcę, który postrzega ją jako swojego więźnia, a jednocześnie jako swoje wybawienie...

Irene wie, że aby przetrwać, musi grać w jego grę. Tylko wtedy będzie w stanie przebić się przez jego wierzchnie warstwy i odkryć historię zdruzgotanego młodego człowieka oraz wszystkich dziewczyn, które wielbił.

Jonathan Nasaw błyskotliwie ukazuje dwie jednakowo wyraziste postacie - mordercy-dewianta oraz eksperta, który potrafi odkryć jego najmroczniejsze sekrety - i przedstawia jednego z najsympatyczniejszych detektywów we współczesnej prozie.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2011
ISBN: -
Ocena: 4.72
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
16 VI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają