Kup książkę [edytuj książkę]

Neva

Opis

Zakochana, odważna, ryzykująca wszystko
Szesnastoletnia Neva ma już dosyć kłamstw.
Nie zna odpowiedzi na pytania, których nie może nawet zadać głośno: Dlaczego jej kraj jest odcięty od świata zewnętrznego nieprzenikalną kopułą energii? Dlaczego ludzie znikają bez śladu? Co się stało z jej babcia, która pewnego dnia nie wróciła do domu?
Neva wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Sanną postanawia poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania. Nie zamierza dłużej posłusznie przestrzegać przepisów i zasad. Na dodatek zakochuje się w chłopaku, który powinien być dla niej tabu, i naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo...
TOTALITARNA WŁADZA
ODWAŻNA DZIEWCZYNA, KTÓRA RYZYKUJE WSZYSTKO DLA MIŁOŚCI I WOLNOŚCI
Rząd twierdzi, że kopuła pod napięciem, tak jak drakońskie prawo oraz system nakazów i zakazów, ma zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. W rzeczywistości jednostka nie ma żadnych praw, żadnej możliwości wyboru. Lata odizolowania od świata zewnętrznego odcisnęły piętno na wyglądzie obywateli – są do siebie bardzo podobni. Nastolatki, żeby się odróżnić od rówieśników, robią sobie na ciele charakterystyczne znaki. Nevie taki protest nie wystarcza, przekonuje przyjaciół do czynnego wystąpienia przeciwko polityce rządu. Pierwsza akcja protestacyjna pozornie się udaje, spiskowcy triumfują, jednak już następnego dnia przekonują się, że nic nie ujdzie im płazem. Wśród tych, którzy próbują walczyć z totalitaryzmem w Kraju, jest Braydon, ukochany Sanny, najlepszej przyjaciółki Nevy. Ale nie tylko Sanna go kocha – Neva wbrew własnej woli również zakochuje się w Braydonie…

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Spodziewałam się cyrografu, który będę musiała podpisać własną krwią, czegoś bardziej dramatycznego. Podpiszę na siebie wyrok plastikowym długopisem - jakie to romantyczne."
Dodał: OnaNibyNic Dodano: 26 I 2012 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Kiedy już o czymś wiesz, nie sposób pozbyć się tej wiedzy."
Dodał: katie157 Dodano: 11 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
+1 0


"Jeśli to podpiszę, oni wygrają. Jeśli to podpiszę, okaże się taka sama jak Ethan, Braydon, czy ojciec. Sama nie zmienię rządu, nie zmuszę władzy do otwarcia kopuły, ale liczy się każdy, nawet najmniejszy akt sprzeciwu. Może ten jeden płatek śniegu wywoła lawinę."
Dodał: Cruciatus Dodano: 09 VIII 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Myślicie,że będzie II tom tej książki ? Kończy się ....niespodziewanie. :) Nie wiem jak wy ale ja bym bardzo chciała usłyszeć o kontynuacji tej książki.A wasze odczucia ?
Dodano: 11 VIII 2013, 17:39:39 (ponad 5 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MAK Verlag
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-3-86380-004-8
Ocena: 5.38
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: iwonka8265
24 V 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają