Kup książkę [edytuj książkę]

Etiopia. Przewodnik Bradt

Etiopska turystyka rozwija się wokół najbogatszych historycznie zabytków w Afryce Subsaharyjskiej. Od I do VII wieku miasto Aksum było centrum imperium, które rozciągało się od Nilu przez Morze Czerwone aż po Jemen. Średniowieczna stolica, Lalibela, to zespół monolitycznych kościołów wydrążonych w skale, które niekiedy są nieoficjalnie uważane za ósmy cud świata. Gonder to miejsce, w którym stoi 5 XVII-wiecznych zamków, wybudowanych przez cesarza Fasilidesa i jego następców.

Wprawdzie zabytki są głównym punktem zainteresowania turystów przyjeżdżających do Etiopii, ale przy okazji można zostać oczarowanym zapierającymi dech widokami. Każda wycieczka autobusem przez Wyżynę Abisyńską to uczta dla oczu, niezależnie od tego, czy jest się w wąwozie Nilu Błękitnego, czy przyjeżdża koło rzeźbionych klifów z piaskowca i przez doliny regionu Tigraj.

Parki Narodowe Balie i Semien są rajem dla entuzjastów przyrody, jak również dla lubiących piesze wyprawy lub przejażdżki na mułach, ale wszyscy przyjeżdżają tu dla niesamowitych krajobrazów. Po jakimś czasie dochodzi się do wniosku, że znane atrakcje turystyczne Etiopii są niczym w porównaniu z przyjemnością przebywania w tym niebywałym kraju, w którym ludność stworzyła jedną z najbardziej niezwykłych i niezależnych kultur na Ziemi.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: hubertmeyer
18 V 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają