Kup książkę [edytuj książkę]

Polska samorządna. Ilustrowane dzieje administracji i samorządu terytorialnego na tle historii Polski

Nowatorska, pięknie ilustrowana historia polskiej samorządności.
Nowatorska publikacja na polskim rynku wydawniczym. Publikacja przybliża Czytelnikowi, czym jest samorząd, wyjaśnia pojęcie i rodzaje podziałów terytorialnych, nakreśla współczesny podział administracyjny w Polsce – jego genezę i stan obecny. Pokazuje również, jak na przestrzeni ponad tysiąca lat zmieniał się podział terytorialny i społeczeństwo naszego kraju, jakie przemiany następowały w strukturze administracyjnej państwa, jak rodziły się i rozwijały różne formy samorządu terytorialnego.

Autorzy najwięcej rozważań poświęcili odrodzonemu po 1989 roku samorządowi terytorialnemu i jego reformie, prezentując samorząd gminny, powiatowy, wojewódzki, a także konsekwencje dla samorządów wynikające z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wzbogacono je informacjami o warunkach naturalnych, ludności, gospodarce oraz naszym udziale w strukturach międzynarodowych, które stanowią uwarunkowania i determinanty działań zarówno administracji państwowej jak i organów samorządowych. Dodatkowo książka została opatrzona szczegółowym podziałem administracyjnym wszystkich województw, a także leksykon wszystkich (903) miast w Polsce.

Świetna pozycja dla działaczy samorządowych różnych szczebli, pracowników administracji państwowej i samorządów terytorialnych, nauczycieli, studentów, uczniów, wszystkich, którym na co dzień przyda się kompendium wiedzy zawierające najważniejsze wiadomości z dziedziny historii i teraźniejszości samorządności, ale także polskiej historii, gospodarki, kultury i geografii.
Pozycja ta zdobyła honorowy patronat Związku Powiatów Polskich i Związku Miast Polskich oraz została opatrzona wstępem prof. dr hab. Huberta Izdebskiego.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Carta Blanca
Rok wydania: 2011
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: diamentowalady
17 V 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają