Kup książkę [edytuj książkę]

Dziedzictwo Agwatronu. Sztylet krwistej władczyni

Kiedy Diana wraz z matką przeprowadza się do starego domu na przedmieściach, w którym, jak twierdzą sąsiedzi, straszy, dziewczyna nie spodziewa się niczego dobrego.Tajemnicze moce ze strychu dają o sobie znać już pierwszej nocy, a drogocenne znalezisko, w którego posiadanie wchodzi Diana, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jednakże strach szybko ustępuje miejsca ciekawości. Diana wraz z nowymi przyjaciółmi będzie musiała zmierzyć się z prawdą o swoim pochodzeniu i wypełnić trudną misję, od której powodzenia zależą losy zarówno Ziemi, jak i Agwatronu. Największą władzę ma nie ten, kto dzierży Sztylet, lecz ten, kto wie, jak do pokonać!


Seria Dziedzictwo Agwatronu

1. Dziedzictwo Agwatronu
2. Sztylet krwistej władczyni
3. Tajemnica morza Egnero

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Największą władzę ma nie ten, kto dzierży sztylet, lecz ten, kto wie, jak go pokonać ."
Dodał: kamila Dodano: 20 XI 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Przyzwyczajenie bywa okrutne."
Dodał: kamila Dodano: 20 XI 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Nie zawsze to, co wydaje się ostatecznością, naprawdę jest końcem."
Dodał: kamila Dodano: 20 XI 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 07 VI 2011, 19:14:12 (ponad 9 lat temu)
0 0
Nikt nie lubi opowieści o nawiedzonych domach. Może niektórym się one podobają, jednak na pewno nie chcieliby w takim zamieszkać. Diana z drugiego tomu książki Pauliny Koniuk pt "Dziedzictwo Agwatronu. Sztylet krwistej władczyni” nie miała wyjścia podjąć innej decyzji jak właśnie wprowadzić się do takiego mieszkania.
Na samym początku dziewczyna nie wierzyła w te wszystkie bajki które opowiadali sąsiedzi. Ale później musiała spojrzeć prosto w oczy żeby uświadomić sobie, że jednak inni mieli rację. Na dodatek kiedy próbuje zorientować się w tym wszystkim to już jest za późno bo trafia do zupełnie innego świata. Do krainy Agwatronu. Kraina ta poniekąd różni się od Ziemi, a właśnie tam Diana wraz ze swoimi przyjaciółmi ma do zrobienia pewne zadanie.
Obawiałam się trochę, ze nie będę potrafiła się zorientować w całej tej historii ponieważ nie czytałam pierwszej części. Na moje szczęście nic takiego się nie stało i bez problemu oriętowałam się w sytuacji. Ułatwiało mi czytanie na pewno to, ze książka była napisana tak lekkim językiem. Nim się obejrzałam, a książkę już przeczytałam. Zadziwiające było to, ze cała ta nowa kraina była naprawdę nowa, a nie ściągnięta pomysłem z jakiejś innej powieści. Bardzo się cieszę, ze tym razem nie musiałam tej książki porównywać do jakiejś innej pozycji literackiej.
Od samego początku widać ze autorka ma bujna wyobraźnię co idzie za tym, że wydarzenia i postacie w książce są zupełnie inne niż się moglibyśmy spodziewać. Istoty tak jak i cały Agwatron są pokazane czytelnikowi od podstaw, wszystko jest przejrzyściej wyjaśnione. Przez co widzimy, że ten świat jest inni i nie powinniśmy sie zastanawiać co będzie się działo dalej bo nie mamy pojęcia co nas czeka na następnej stronie a co dopiero pod sam koniec powieści.
Możemy również zaobserwować inne zachowania postaci, które zupełnie różnią się od siebie charakterem. Znajdziemy tutaj jak i pewna siebie bohaterkę jak i atutującą czytelnika swoim zachowaniem postać. Można by powiedzieć, ze każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Nie miałam zbyt wielu okazji aby przeczytać współczesne powieści polskich autorów, ale ta w gruncie rzeczy mi się podobała. Na pewno można pochwalić Panią Koniuk za jej oryginalność za co jej naprawdę dziękuję. Jak każdy potrafiłby wymyślać coraz to nowe sytuacje, różniących się od siebie bohaterów i ten zupełnie inny świat to na pewno wzrosłaby ilość fanów polskich pisarzy.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7722-152-5
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
07 V 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają