Kup książkę [edytuj książkę]

Nieznajomi

Kolejny thriller najpoważniejszego konkurenta Stephena Kinga do tytułu niekwestionowanego mistrza powieści grozy. Charakterystyczny styl, oryginalni bohaterowie i zaskakujące zakończenie, czyli to wszystko, co u Koontza najlepsze.

Kilka osób, kilka różnych zawodów, kilka miejsc w Ameryce i jeden, zawsze ten sam problem. Strach. Przerażenie. Niewytłumaczalny lęk przed czymś, czego umysł nie jest w stanie ogarnąć. Pisarz Dom Corvaisis lunatykuje, uciekając przed nieokreślonym zagrożeniem. Doktor Ginger Weiss cierpi na ataki paniki. Złodziej Jack Twist pod wpływem impulsu rozdaje skradzione pieniądze... Wszystkie znaki prowadzą ich do motelu w Nevadzie, którego właścicielem jest Ernie Block, były komandos. On ze wszystkiego najbardziej lęka się ciemności... Czy rozwiązanie zagadki znajduje się nieopodal? Czy coś wspólnego z przypadłościami ma położona niedaleko jednostka wojskowa?
Info:

tyt. oryg.: Strangers
premiera światowa: 1986
tłumaczenie: Cezary Frąc

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"..ludzie nie są stworzeni do samotnego życia, do samotnej walki; istotą ich relacji jest potrzeba dawania i otrzymywania przyjaźni, sympatii, miłości."
Dodał: cichy87dg Dodano: 23 VI 2018 (ponad 2 lat temu)
0 0


"Miał dziwnie błyszczące oczy, które mogły świadczyć o upojeniu alkoholowym, zażywaniu narkotyków, braku snu, psychopatii albo o wszystkim naraz, ale podawał szczegółowe, dokładne informacje."
Dodał: cichy87dg Dodano: 16 VI 2018 (ponad 2 lat temu)
0 0


"Gorycz jest ślepym zaułkiem. Nienawiść nikogo nie krzywdzi bardziej niż tego, kto ją
żywi. Alienacja oznacza samotność."
Dodał: cichy87dg Dodano: 07 VI 2018 (ponad 2 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

... a według mnie najlepsza. Mocno polecam.
Dodano: 17 VI 2010, 14:47:54 (ponad 10 lat temu)
Dla mnie najciekawszymi postaciami są Dominick i Ginger. A jakie są wasze odczucia co do postaci?
Dodano: 16 V 2010, 11:55:27 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 25 V 2013, 21:41:39 (ponad 7 lat temu)
+1 0
"Nieznajomi" to bardzo dobra powieść. Na początku nie mogłam się skupić na fabule, bo z lekka mnie nudziła, ale po kilkunastu strona zaczęłam się wciągać, a kolejne wydarzenia bardzo mnie ciekawiły. Dean Koontz poświęcił zapewne wiele czasu i niewątpliwie wiele stron na portrety psychologiczne bohaterów, co jest dla mnie ogromnym plusem. Napięcie budowane jest powoli, aby potem rosnąć, rosnąć i rosnąć... Spędziłam naprawdę miłe chwile przy tej lekturze. Polecam serdecznie.
Oceniam książkę na: 4.5
Dodano: 12 XII 2010, 12:13:49 (ponad 10 lat temu)
+1 0
Książka naprawdę warta polecenia - tajemnicza historia ludzi, którzy nie mogą uzyskać dostępu do... własnych wspomnień. Autor skupia się na konkretach, nie rozpisuje się o rzeczach zupełnie nieważnych, tak jak to się nieraz zdarza.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7359-658-0
Ocena: 4.96
Liczba głosów: 13
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: aleandra
06 VII 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają