Kup książkę [edytuj książkę]

Lewa ręka Boga

Niezwykła, wymykająca się klasyfikacjom powieść z elementami fantasy Paula Hoffmana, amerykańskiego pisarza i scenarzysty. „Lewa ręka Boga” otwiera epicką trylogię o młodym Thomasie Cale, niepokornym akolicie Powieszonego Odkupiciela. W Sanktuarium nie ma miejsca na litość i miłosierdzie. Ci, którzy trafiają do kamiennego labiryntu sal, mają tylko jedno zadanie: walczyć aż do śmierci o Jedynie Słuszną Wiarę. Thomas Cale ma piętnaście albo szesnaście lat – nie pamięta. Nie pamięta również tego, jak nazywał się, nim trafił w ręce okrutnych braci. Niezwykle utalentowany, zarówno czarujący, jak i zdolny do niebywałego okrucieństwa, w chwili słabości pozwala sobie na nieodpowiedzialny czyn. W odruchu litości zabija pastwiącego się nad młodą kobietą odkupiciela, podpisując na siebie wyrok śmierci. Thomas musi uciekać przed karzącą ręką Powieszonego Odkupiciela i jego fanatycznych wyznawców. Wraz z ocaloną dziewczyną i przyjaciółmi, Henrim i Kleistem, opuszcza Sanktuarium, by stawić czoła rzeczywistości poza jego murami. Niełatwy charakter, porywczość i budzące niepokój zdolności nie ułatwią mu ukrycia się pomiędzy normalnymi ludźmi…

Seria Lewa ręka Boga:

1. Lewa ręka Boga
2. Anioł śmierci
3. Trzepotanie Jego skrzydeł

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Gdy tylko przyprowadzono do sanktuarium chłopca, rozpoznałem go natychmiast.- kiedy to powiedział, na jego twarzy zawitał najdziwniejszy uśmiech, jaki Cale w życiu widział: kochający i czuły.- To byłeś ty."
Dodał: Vidlia Dodano: 09 VI 2012 (ponad 8 lat temu)
+5 0


"Dla takich ludzi jak ty czy ja życie jest podróżą, w której nigdy nie da się przewidzieć, dokąd się trafi po drodze. Idąc dostrzegasz przed sobą coraz to nowy, lepszy cel, aż w końcu zapominasz do reszty, dokąd zmierzałeś na początku podróży."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 08 V 2014 (ponad 6 lat temu)
+2 0


"Niewiele jest lepszych sposobów na wprawienie ludzi w dobry humor niż opowiadanie im o okropnych nieszczęściach, jakie cię ostatnio spotkały."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 08 V 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7659-237-4
Ocena: 4.93
Liczba głosów: 23
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
26 IV 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają