Kup książkę [edytuj książkę]

Wiersze z szuflady

Z klasztornych zakamarków:
Po wielu latach w klasztorze Sióstr Wizytek w Warszawie rozpoczął się kapitalny remont. W czasie przygotowań w klasztornych zakamark ach siostry odkryły teczki z wierszami księdza Jana Twardowskiego z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Maszynopisy, rękopisy - mocno pożółkłe kartki... To właśnie część z nich znajdziemy w tomiku Wiersze z szuflady.

"Odnalezione w czerwcu 2005 roku wiersze napisane blisko pięćdziesiąt lat temu, nigdy dotąd niepublikowane, przypominały ich autor owi dawne czasy. Zgodził się na ich druk. Sam odczytał je na nowo: z sentymentem, rozrzewnieniem, bez zawstydzenia może niedoskonało ścią warsztatu tych wierszy. Dla księdza Jana Twardowskiego, wpisanego przez historię w służbę w Kościele okresu stalinowskiego, był y one wówczas rodzajem pamiętnika lirycznego. Młody wikary zamknął w nich obserwacje, zdarzenia, wzruszenia, samotność, niepokój o c złowieka, który, zafascynowany rozpędzającym się właśnie rozwojem techniki, proponuje świat bez Boga. Wiersze mają inny styl niż ten , który znamy z dojrzałej twórczości ich Autora, ale ksiądz Twardowski jest ten sam: ufny Bogu, kochający ludzi, zatroskany, błyskot liwy. " - Aleksandra Iwanowska


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Księgarnia Św Wojciecha
Rok wydania: 2007
ISBN: -
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
18 IV 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają