Kup książkę [edytuj książkę]

Rzeka

Wspaniała lektura dla wszystkich, którzy marzą o lepszym życiu...

Kiedy Philippa Forrester, znana prezenterka telewizyjna, po raz pierwszy spotkała Charliego, autora zdjęć do filmów przyrodniczych, nic między nimi nie zaiskrzyło. Ona uznała go za zarozumialca, on ją za arogantkę. Zakochali się w sobie trochę później, gdy głodni, spragnieni i zziębnięci przez wiele godzin tkwili w ulewnym deszczu na małej i pozbawionej jakichkolwiek wygód łodzi.

Rzeka to przezabawna opowieść o ich przeprowadzce z Londynu na głęboką angielską wieś. Pod wpływem impulsu kupują stojący nad rzeką dawny dom młynarza i od pierwszej chwili zakochują się w tym miejscu. Stają się świadkami codziennego życia zimorodków, norek i ptactwa wodnego. A ich radość nie ma granic, gdy pewnej nocy widzą tuż obok swojego domu wydrę - zwierzę od dawna nie widywane w tych okolicach. Postanawiają nakręcić o wydrach film. W tym samym czasie muszą urządzić do końca dom, rodzi im się dziecko, nie rezygnują też z dotychczasowej pracy. I są nieco zdziwieni, kiedy okazuje się, że nie wszystko idzie tak łatwo i prosto, jak na początku myśleli...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"ZA KAŻDYM RAZEM gdy wracam z Londynu pociągiem, zachwycam się zmieniającymi się krajobrazami i czuję pewność, że wybrałam sobie najlepsze miejsce na dom."
Dodał: marzyciel Dodano: 27 VI 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Rzeka ma niezwykła umiejętność podkreślania nastroju chwili. Jeśli dzień jest cudowny, woda odbija błękitne niebo i promienie słońca, co sprawia, że jeszcze bardziej chce się żyć. Ale paskudny dzień po spacerze nad rzeką robi się jeszcze bardziej paskudny. W takie dni chciałoby się przenieść w świat opisywany w książeczkach dla dzieci."
Dodał: marzyciel Dodano: 24 VI 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 VI 2011, 21:02:39 (ponad 7 lat temu)
0 0
„Po lekturze Rzeki marzyciel tylko westchnie z zazdrością”. Tak napisała Małgorzata Kalicińska i ja chętnie potwierdziłbym te słowa, gdyby chodziło tylko o mieszkanie na angielskiej prowincji i obcowanie z przyrodą z dala od cywilizacyjnego zgiełku..., ale przez 18 miesięcy towarzyszymy bohaterom – pasjonatom w kręceniu filmu o rzece i o faunie, która związała z nią swoje życie. Oznaczało to zarwane noce, wstawanie o czwartej nad ranem, czatowanie z kamerą w zaroślach na uchwycenie nurkujących zimorodków, wydr, pardwy, kaczek wysiadujących jajka, na podglądaniu pstrągów, węgorzy... Najtrudniejsze do przebrnięcia są teksty opisujące grzebanie się w odchodach wydr, zmaganie się z napiętym harmonogramem, budżetem i powodzią. Gdyby nie te fakty, życie nad rzeką, w wymarzonym domu mogło by być sielanką, dla marzyciela oczywiście. ??
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i Spółka
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7506-584-8
Ocena: 3.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
05 IV 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają