Kup książkę [edytuj książkę]

Inny Świat: Przymierze Trojga

Matt i Tobias przyjaźnią się od dzieciństwa. Obaj są zapalonymi miłośnikami RPG-ów i gier video.

Pewnego dnia nad Nowym Jorkiem zaczyna szaleć potworna zamieć. Niebieskie błyskawice przeszukują budynki wspinając się po ścianach, a po ich przejściu istoty ludzkie wyparowują albo zamieniają się w odrażające mutanty.

Chłopcom udaje się uciec na wyspę Carmichael, gdzie dołączają do wspólnoty dzieci, które także ocalały. Mają od 9 do 17 lat i zwą się Piotrusiami (na cześć Piotrusia Pana). Tworzą zorganizowaną społeczność, aby przetrwać w nowym świecie. Niektóre z nich rozwinęły w sobie nadzwyczajne zdolności, jak np. krzesanie iskier czy telekineza.

Matt, Tobias oraz ich przyjaciółka Amber zawiązują Przymierze Trojga, aby walczyć ze zdrajcą, który zamierza oddać wyspę w ręce wrogich Cyników.


Seria Inny Świat

1. Przymierze Trojga
2. Królowa Malroncja
3. Jądro Ziemi
4. Entropia
5. Oz
6. Neverland

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Co o tym myślicie? Bo mnie się wydaje, że to będzie coś podobnego do serii Gone Michaela Granta. Ale i tak to przeczytam, ponieważ kocham Gone :)
Dodano: 18 III 2011, 22:39:09 (ponad 9 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 24 IX 2014, 20:45:11 (ponad 5 lat temu)
0 0
Liczyłam, że to nie będzie powieść dla młodzieży, ale się przeliczyłam, bo to właśnie taka powieść - dla czytelników trochę młodszych ode mnie. Niemniej podobała mi się. Lubię takie historie post-apo i nic na to nie poradzę, że nawet gdyby powieść byłaby naprawdę źle napisana to i tak przypadnie mi do gustu.
W tej powieści bardzo mi się podobał pomysł końca starego świata, a powstanie nowego. Ciekawy, oryginalny. To jej największy atut. Niekiedy bywa nużąca albo trochę zbyt naiwna. Niemniej, jak już napisałam, spodobała mi się i chętnie sięgnę po drugą cześć. Polecam przede wszystkim trochę młodszym czytelnikom.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7508-150-3
Ocena: 4.42
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
18 III 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają