Kup książkę [edytuj książkę]

Harjunpää i kapłan zła

Akcja powieści Harjunpää i kapłan zła rozgrywa się we współczesnych Helsinkach. Główny bohater, policjant Timo Harjunpää przystępuje do wyjaśnienia zagadkowych przypadków śmierci w metrze. Powieść skonstruowana nowatorsko, poruszająca także problemy przemocy w rodzinie, osamotnienia młodych ludzi oraz zagrożenia kryjącego się w środowisku.

Do tej pory ukazały się między innymi takie utwory Joensuu, jak: Harjunpää i piroman,1978, Harjunpää i prześladowca, 1982, Harjunpää i syn policjanta,1983, Harjunpää i Romowie, 1984, Harjunpää i rodzaje miłości, 1985, Harjunpää i chuligani, 1986 oraz Harjunpää i głód miłości, 1993. Wydana w roku 2003 powieść Harjunpää i kapłan zła (pierwszy utwór opublikowany po polsku) została oceniona jako wielki i znaczący powrót pisarza po dziesięcioletnim milczeniu. Książki Joensuu przetłumaczono na angielski, czeski, duński, estoński, francuski, holenderski, niemiecki, norweski, rosyjski, szwedzki, węgierski i włoski.

Źródło: http://www.kojro.pl/index.php?option=com_content&view=articl...:harjunpaeae-i-kapan-za&catid=3:wszystkie&Itemid=2

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Kojro
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-916458-2-7
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
14 III 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają