Kup książkę [edytuj książkę]

Między nami nowojorczykami

Czarująca komedia obyczajowa pióra jednej z naszych najlepszych autorek!

Niedaleko Central Parku, ukryty przed zgiełkiem i zamętem nowojorskiego śródmieścia, utajony przed hałaśliwymi taksówkami i turystami, leży niewielki kwartał, który oparł się zakusom deweloperów dzięki systemowi kontroli czynszu. Nowa, skrząca się błyskotliwym humorem powieść Cathleen Schine pokaże czytelnikowi, że gdy ma się psa, życie w takim zakątku Nowego Jorku biegnie własnym, całkiem odrębnym rytmem. Dzięki psom ludzie zawierają niespodziewane znajomości. Czworonogi niczym Kupidyn łączą ze sobą ludzi cichych i walczących o akceptację, czasem samotników, a czasem ekscentryków; starych i młodych, mężczyzn i kobiety, ludzi takich jak mieszkańcy tej powieściowej ulicy, którzy na swój sposób są romantykami – bo każdy nowojorczyk kryje w sobie romantyka.

Jody, właścicielka suki imieniem Beatrycze, poznaje na spacerze ze swoją pupilką Everetta, właściciela urzekającego uśmiechu. Everett docenia urok życia rozwodnika dopiero wtedy, gdy się zakochuje – w Serwusie, szczeniaku należącym do Polly. Polly wynajmuje mieszkanie na spółkę ze swoim bratem George’em, który szuka w życiu nie miłości, ale własnej drogi, a tym, kto mu ją pokaże, będzie właśnie szczeniak jego siostry. Doris nienawidzi hołoty zamieszkującej jej okolicę, nie znosi plam psiego moczu na grubych oponach swojego białego SUV-a, nade wszystko zaś nie cierpi samych psów. Zmieni jednak zdanie, kiedy otrzyma w prezencie maleńką suczkę.

W powieści „Między nami nowojorczykami” – tak samo jak w życiu – czworonożni towarzysze człowieka zmuszają swoich właścicieli, aby otwierali się na innych, włączali w życie swojej społeczności, zawierali przyjaźnie, a niekiedy – aby odpowiedzieli na głos miłości.


Gdyby z „Między nami nowojorczykami” zrobiono film, jego reżyserką musiałaby być Nora Ephron. Roiłoby się w nim od puszystych swetrów i uroczych psich pysków.
„Seattle Times”

Tylko psia miłość jest od początku do końca prosta.
„Boston Globe”

Lektura ostatniej ksiażki Cathleen Schine jest jak siedzenie w słoneczny dzień na wygodnym krześle przy oknie – ciepła i przyjemna, z widokiem na przechodzące psy, ludzi, mijające pory roku. Wystarczy zwinąć się w kłębek z książką na kolanach i cały wieczór mija niepostrzeżenie. „Między nami nowojorczykami” to także list miłosny, którego słodki ton przyprawiony jest solidną dawką ironii.
„Newsday”

Schine gromadzi ludzkie radości i smutki, komedie i dramaty, początki i końce (…). Gwarantowana radość dla wszystkich czytelników.
„Library Journal”

„Między nami nowojorczykami” to powieść urzekająca i zabawna, wręcz demonstracyjnie śmieszna. Czytając ją, zapomniałam, że nie lubię psów. Ze wszech miar irytujące!"
Patricia Marx, pisarka

Nowa powieść Cathleen Schine to najlepsza pozycja w jej dorobku: dowcipne, wielogłosowe rondo o farsowym zacięciu, portret ludzi i psów zamieszkujących kwartał w nowojorskiej dzielnicy. Książka ta z cudowną uszczypliwością, lecz zarazem w doskonale wyważony sposób opisuje miłosne perypetie nowojorczyków w trudnym momencie historii miasta, aby w miarę rozwoju akcji uderzyć w czarująco melancholijny ton, nieczęsto dziś słyszany w amerykańskiej powieści.
Adam Gopnik, pisarz

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Dzieci są bystre i mają mnóstwo energii, ale jednocześnie nie potrafią myśleć i strasznie dużo wymagają. A poza tym mogą być niebezpieczne. Nie znają zasad. Stanowią zagrożenie nawet dla samych siebie, bo bardzo łatwo je skrzywdzić."
Dodał: ladyinfantille Dodano: 03 VI 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7648-641-3
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
02 III 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają