Kup książkę [edytuj książkę]

WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA, Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej

Pierwsza w Polsce pozycja naukowa dotycząca psychoterapii reparacyjnej mężczyzn o orientacji homoseksualnej – terapii ukierunkowanej na zmianę tożsamości płciowej i rozwijanie potencjału heteroseksualnego.

Książka Nicolosiego, psychologa i psychoterapeuty, pokazuje praktykę psychoterapii niechcianego pociągu do tej samej płci (SSA - Same Sex Attraction). Wyjaśnia genezę homoseksualizmu biorąc pod uwagę czynniki biologiczne, teorie psychodynamiczne i elementy teorii systemowej. Wyróżnia typy homoseksualizmu męskiego sprzed fazy identyfikacji płciowej i po fazie identyfikacji płciowej. Opisuje w sposób wyczerpujący proces terapii reparatywnej, wypracowany w czasie 25 lat praktyki klinicznej z mężczyznami SSA.
Jest to pierwszy w Polsce, kompletny podręcznik dla psychoterapeutów, opisujący zarówno proces terapeutyczny jak i kształtowanie się pociągu do tej samej płci.

W pierwszej części książki opisany jest proces formowania się homoseksualizmu w rodzinie triadyczno-narcystycznej, druga część zawiera proces leczenia niechcianego homoseksualizmu, trzecia zaś przedstawia proces pracy z żalem jako etap zdrowienia i utrwalania nowych zachowań.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"„Nicolosi wnosi szeroką perspektywę kliniczną praktyka do refleksji na temat pracy z jednostkami doświadczającymi niechcianego pociągu do tej samej płci. Pozostaje głęboko zanurzony w literaturze historycznej związanej z tematem. Poniższa praca zapewnia bogactwo hipotez klinicznych do dalszych badań. Nicolosi wykazuje równowagę w dopuszczaniu możliwych czynników biologicznych i psychologicznych wywołujących homoseksualizm, uwzględniając pełną zgodę klienta na terapię, wykazując szacunek dla właściwych granic w profesjonalnej konsultacji klinicznej i uznając doświadczenia tych, którzy uważają taką pracę za bezproduktywną jak i tych, którzy odnotowują sukcesy.”

Dr Stanton L. Jones, rektor i profesor psychologii w Wheaton College, autor Homosexuality: The Use of Scientific Research in the Church’s Moral Debate oraz Ex-Gay? A longitudinal Study of Religiously Meditated Change of Sexual Orientation:"
Dodał: WydawnictwoMateusza Dodano: 27 II 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mateusza
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-924003-5-6
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: WydawnictwoMateusza
27 II 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają