Kup książkę [edytuj książkę]

Nie żałuję niczego. Wspomnienia

Fascynujące wspomnienia - opis kariery potężnego menedżera w spódnicy, wieloletniej dyrektor naczelnej Hewletta-Packarda, jednej z największych firm komputerowych świata. W wieku dwudziestu trzech lat porzuciła wydział prawa, nie mając pojęcia, co dalej robić w życiu. Dwadzieścia dwa lata później magazyn Fortune uznał ją za Najpotężniejszą kobietę w biznesie.

Została pierwszą kobietą kierującą spółką należącą do grupy dwudziestu największych na świecie. Jej zadanie polegało na wstrząśnięciu i przekształceniu tej legendy przemysłu informatycznego.

W tych nadzwyczaj szczerych wspomnieniach ujawnia się jako prywatna osoba, która dzieli się z nami swoimi triumfami i porażkami, najgłębszymi obawami i bolesnymi starciami. Pokazuje nam, co znaczy być ambitną młodą kobietą w ogromnym koncernie, a potem błyskawicznie awansującym menedże­rem w nowej firmie.

Fiorina przewodziła HP przez pięć i pół roku, w latach 1999-2005, w okresie wielkich przemian, najgorszej ekonomicznej zapaści od dziesiątków lat i najbardziej kontrowersyjnej fuzji spółek w historii przemysłu wysokich technologii. I kiedy interesy firmy zaczęły się powoli układać, została nagle zwolniona ze stanowiska, a jej dymisja znalazła się na pierwszych stronach gazet całego świata. Fiorina stała się tematem niekończących się dyskusji i spekulacji. Sama nigdy nie zabrała publicznie głosu na temat szczegółów swojej pracy w HP, tajemniczych okoliczności jej zwolnienia i innych aspektów jej niezwykłej kariery. Do dzisiaj.

W polskiej edycji uwzględniono najnowsze wydanie amerykańskie z aktualizującym Posłowiem, które ukazało się w Stanach Zjednoczonych 22 września 2007 roku.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Centrum Doradztwa i Informacji Difin
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7251-811-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
26 II 2011 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają