Kup książkę [edytuj książkę]

Bóg zjawia się incognito

Alan, młody Amerykanin z Paryża, od zawsze doznaje niepowodzeń. Gdy postanawia zabić się, skacząc z wieży Eiffela, staje przed nim tajemniczy mężczyzna i proponuje mu... „układ życia”. Nauczy go jak pokierować swym losem pod warunkiem, że Alan wypełni wszystkie jego polecenia. Bohater zgadza się. Zadania są jednak coraz trudniejsze, wręcz niewykonalne. Ale czy na pewno?
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czasem największe znaczenie ma to, co umyka niezauważone."
Dodał: marzyciel Dodano: 30 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Rzeczywistość przebiera się czasem za przerażającego smoka, który znika, jak tylko zdobędziemy się na odwagę, żeby spojrzeć mu w twarz."
Dodał: marzyciel Dodano: 30 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Dobrze jest umieć dostawać to, czego się w życiu chce, mieć odwagę oznajmiać swoją wolę i spełniać marzenia. Ale jednak...
Cały luksus świata nie może zastąpić piękna relacji, czystości uczucia ani nawet choćby szczerego uśmiechu sąsiada, czy przechodnia, któremu przytrzyma się drzwi."
Dodał: marzyciel Dodano: 26 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 31 V 2011, 08:58:53 (ponad 9 lat temu)
0 0
Zastanawiające jest to, dlaczego nikt nie przyznał się do przeczytania tej książki? Może słowo „Bóg” zawarte w tytule jest wystarczającym straszakiem, może jest obciachowe, a może z tych samych powodów, dla których w kościołach nie słychać już od jakiegoś czasu „my chcemy w Boga w książce, w szkole, w troskach rodziców”...
Uznaliśmy Go za wroga radości ,za Persona non grata w każdej dziedzinie życia... Zyskaliśmy tyle, że bez dopalaczy, papierosów i alkoholu coraz trudniej żyć w zdehumanizowanym świecie, w którym bogiem jest PIENIĄDZ.
Wbrew pozorom ta książka nie jest o Bogu, może byś o każdym z nas, bo wszyscy nosimy jakieś niezabliźnione rany, skaleczenia i kompleksy z dzieciństwa, z których ta książka może nas próbować wyleczyć. Zaskakujące są zwroty akcji, zwłaszcza przy końcu. Gorąco polecam, zwłaszcza młodzieży, bo to Wy spędzicie w przyszłości, która przed nami, więcej życia.
k:
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-247-2101-6
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
25 II 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają