Kup książkę [edytuj książkę]

Kobieta na zakręcie. Prawdziwe historie w rozmowach Anny Maruszeczko

Książka powstała na podstawie autorskiego programu telewizyjnego, emitowanego od dwóch lat w TVN Style. Jej treścią są prawdziwe historie kobiet, które nie mają sztabu ludzi do kształtowania wizerunku, a mimo to są atrakcyjne. Kobieta na zakręcie pokazuje, że na nic nie jesteśmy skazane, że można naprawić każdy błąd, zatrzymać każdą klątwę rodzinną, odwrócić każdą przepowiednię i żyć swoim życiem.

"Są takie sytuacje, o których myślimy z trwogą i... nadzieją, że nam się nie przytrafią. "Ja bym tego nie przeżyła" - mówimy sobie w duchu. A potem okazuje się, że wszystko jest do przeżycia. Życie to ruch, ciągła zmiana i przemiana - powtarza mi od lat mój własny mąż. Nie ma nic na zawsze... Trzeba chyba przyjąć do wiadomości, że bez nagłych zwrotów akcji fabuła jest nieciekawa. To Ula Mela powiedziała, że życie to coś więcej niż tak zwany święty spokój; potrzebny jest głód, żeby cieszyć się chlebem, potrzebna jest samotność, żeby cieszyć się drugim człowiekiem. Bez sensu byłoby jednak prowokowanie losu, żeby poczuć coś naprawdę, żeby docenić. Chodzi o to, żeby "umieć czytać" i wyciągać wnioski, gdy los nas zaskoczy czymś złym i niechcianym. Przecież to zawsze działa jak podświetlacz, który pokazuje wszelkie deficyty, ale też to, co jest najważniejsze i na co nas stać. Ludzie czasem umierają bez tej podstawowej wiedzy o sobie. W tych historiach jasno widać, że życiowe turbulencje, których boimy się jak diabeł święconej wody, mogą nam przestawić życie na właściwe tory".

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Trio
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7436-256-6
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
31 I 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają