Kup książkę [edytuj książkę]

Ruiny

Głównych bohaterów, dwie zaprzyjaźnione pary, spotykamy w Meksyku, gdzie spędzają wakacje. Poznają tam Niemca, który namawia Amerykanów, aby pomogli mu odnaleźć brata, który udał się na wykopaliska archeologiczne do dżungli. Wraz z nowopoznanym Grekiem grupa osób wyrusza na poszukiwania. Nie zdają sobie sprawy, że wchodząc do dżungli, popełnili największy błąd w swoim życiu…

Wielką zaletą tej powieści jest to, że autentycznie trudno oderwać się od czytania. Akcja naprawdę wciąga, sprawia, iż czytelnik może poczuć się, jakby sam był uczestnikiem wydarzeń.
To, że książkę czyta się bardzo szybko jest spowodowane wywołaniem ciekawości u czytelnika i odkrywaniem przez niego kolejnych epizodów, ale nie tylko. Scott Smith posługuje się dobrym stylem, wie kiedy przyśpieszyć akcję, używając zdań prostych oraz potrafi potrzymać w niepewności, stosując rozbudowane zdania. Autor pozwolił sobie na bardzo mocne, wiarygodne opisy, które przyprawiają o prawdziwy dreszczyk emocji. Scena, kiedy jeden z bohaterów okalecza się, przecinając nożem skórę na klatce piersiowej w celu usunięcia pewnej rośliny, która zagnieździła się w jego ciele, wywołuje obrzydzenie, a zarazem czyste przerażenie. Co więcej, realizm przedstawionych zdarzeń potęguje u czytelnika strach i podświadomie zmusza do przewrócenia następnej strony. Choć nie można przesadzać, że książka jest zbyt brutalna. Smith spojrzał na zachowanie ludzi w arcykrytycznej, niebezpiecznej sytuacji i opisał wszystko jak najdokładniej. Z drugiej strony już w powieściach Juliusza Verne’a można było znaleźć opisy jak rozbitkowie, w trudnym położeniu (tratwa na morzu) i w akcie desperacji zjadają ciało nieżywego towarzysza niedoli.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Moja mama kupiła sobie ostatnio "Ruiny" Scotta Smitha. Przeczytałam tą książkę i uważam, że jest wyjątkowo makabryczna. Te wszystkie krwawe opisy... brrr... Kiedy "Ruiny" pojawiły się na ekranach kin, poszłam na nie, ciekawa, czy w formie filmowej bę...
Dodano: 03 VII 2009, 19:01:21 (ponad 11 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2006
ISBN: 9788373595484
Ocena: 5.3
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
03 VII 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają