Kup książkę [edytuj książkę]

Kawaler de Sainte-Hermine

* Języki:polski

* Objętość:862

* Oprawa:Twarda z obwolutą

Z okładki:

Nie wiemy, jak wyglądałaby ta powieść, gdyby "Wielki Aleksander" Zdołał ją ukończyć i przygotować do druku. Może byłaby krótsza, a każdy z jej licznych wątków znalazłby rozwiązanie. A jednak ten nieoszlifowany diament porywa czytelnika wspaniałą, pełną przygód akcją, świetnie nakreślonymi sylwetkami postaci fikcyjnych i historycznych, przed wszystkim zaś zadziwia niespotykanym rozmachem.

Oto jesteśmy w Paryżu początków XIX stulecia, gdy pierwszego konsula Napoleona Bonaparte już tylko krok dzieli od cesarskiego tronu. Toteż drobne utarczki z Józefiną przeplatają się z poważnymi naradami na najwyższym szczeblu, zmierzającymi do wyeliminowania przeciwników politycznych. Najgroźniejszym z nich wydaje się przywódca szuanów Jerzy Cadoudal. Zanim jednak dojdzie do wielkiego procesu spiskowców, na scenie pojawi się niezwykły młody człowiek - kawaler de Sainte-Hermine. To prawdziwie romantyczny bohater, obdarzony niepowszednimi przymiotami ciała i ducha; w sercu nosi jednak mroczną tajemnicę, a przy tym obarczony jest obowiązkiem zemsty.

Pewnego dnia, w okolicznościach tyleż zagadkowych co sentymentalnych, Sainte-Hermine znika, pojawia się natomiast René - potomek wielkiego rodu, który zaciąga się na okręt korsarski jako zwykły marynarz. Czeka go pełna niebezpieczeństw egzotyczna morska podróż, walka na morzu z Anglikami, a na lądzie ze zbójcami i dzikimi bestiami, wreszcie wielka miłość, której finał poruszy nawet najtwardsze serca.

Po powrocie do Europy René uczestniczy w bitwie pod Trafalgarem, odgrywając w niej szczególną rolę, ucieka z angielskiego więzienia i staje przed obliczem cesarza. Ten jednak wciąż nie chce wybaczyć rodzinie de Sainte-Hermine, że w swoim czasie opowiedziała się po stronie monarchistów. Jakich więc jeszcze wielkich czynów musi dokonać René, by przekonać Napoleona, że pragnie tylko służyć Francji? A może nie będzie to już René, tylko hrabia Leo, pogromca najokrutniejszych bandytów...

[Noir Sur Blanc, 2006]


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Noir Sur Blanc
Rok wydania: 2006
ISBN: 8373920145
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
27 I 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają