Kup książkę [edytuj książkę]

Życie codzienne zakonu templariuszy

Ostatecznie to, co ciekawe, poza samym upadkiem templariuszy, to trwające dwa wieki ich zmagania na ziemi i w duszach, to zuchwała postawa mnichów-rycerzy, którą wykształcili w brutalnym i okrutnym świecie tamtych czasów. Z odsłoniętą głową, krótko ostrzyżeni i brodaci, w białych płaszczach z czerwonym krzyżem falujących na ich ramionach jak skrzydła anielskie, galopujący na swych małych arabskich koniach od bitwy do bitwy, giną jeden po drugim z mieczem wbitym w serce. A ich misja miała tylko jeden cel, wyzbyty z wszelkich ludzkich korzyści: zbawienie wieczne i chwała chrześcijaństwa.

Dla historyka ów rozdźwięk między - z jednej strony - fantazją, której oddają się bez umiaru rozmaici autorzy książek historycznych, a - z drugiej strony - autentycznymi dokumentami i wiarygodnymi materiałami przechowywanymi obficie w bibliotekach i w archiwach jest tak wielki, że aż trudno byłoby weń uwierzyć, gdyby ta sprzeczność nie ujawniała się w sposób nader oczywisty i widoczny.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 VIII 2012, 00:11:24 (ponad 6 lat temu)
0 0
Autor obok historycznego fachowego opracowania snuje opowieść o fikcyjnym francuskim chłopcu Jocelinie, któremu udaje się dostać w szeregi Zakonu. Przeżywa on całe życie począwszy od życia w wiejskich komandoriach, aż po uczestniczenie w największych wydarzeniach w Ziemi Świętej, a my czytelnicy wędrujemy wraz z nim będąc świadkami każdego jego kroku.

Książka w niezwykły sposób ukazuje funkcjonowanie najbardziej tajemniczego i tragicznego stowarzyszenia w dziejach ziemi.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-60383-92-6
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
16 I 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają