Kup książkę [edytuj książkę]

Ksiądz Rafał: Niespokojne czasy

Ksiądz Rafał stawia czoło nowym wyzwaniom.


Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza wplątanego w walkę o sukcesję po zmarłym biskupie Jakubie. Staje się on powiernikiem sporej sumy pieniędzy, którą biskup zostawił gródeckiej parafii. Rafał nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił oryginalnego sposobu przechowywania tych pieniędzy i zarządzania nimi. Budzi to w Gródku - i nie tylko - sporą sensację.

We wsi buzują emocje związane zarówno z wybuchem „Solidarności”, jak i z życiem osobistym mieszkańców. Ujawniają się skrywane związki i sekrety, na scenę wkracza tajemnicza matka Marianowej, lokalna uzdrowicielka. W obliczu nadchodzących niespokojnych czasów siostra Rafała, lekarka Maja, usiłuje uchronić przed służbą wojskową młodzieńców z wioski, co owocuje dramatycznym zwrotem akcji. Proboszcz nadal dokonuje niezwykłych rzeczy wśród swoich parafian, wpływając na przemianę ich poglądów i podejścia do życia, nie potrafi sobie jednak ułożyć relacji z własną rodziną. A wszystko to dzieje się w obliczu nadchodzącego stanu wojennego.
Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy, to kontynuacja książki Ksiądz Rafał wydanej nakładem wydawnictwa Znak w kwietniu 2010 r.

Ksiądz Rafał:
1. Dobra nowina
2. Niespokojne czasy
3. Koniec świata


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Widziałem wielu ludzi. Dobrych i złych. Umiem rozpoznać prawych ludzi. Są tacy, przy których chcemy być lepsi, sami nie wiedząc dlaczego... Tacy jak ksiądz proboszcz.
W Gródku są różni ludzie. Lepsi i gorsi. Nikt nie jest bez winy. Ale nie ma takiego, który po czterech z górą latach powiedziałby; to źle, że proboszcz Rafał jest z nami."
Dodał: marzyciel Dodano: 08 VII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Jasna cholera, to jest inny świat. Wiedziałaś o tym?
- Rafał, ja przeżyłam w tym innym świecie całe życie, rozumiesz? Tylko nie wiem, gdzie jest prawdziwe życie: tam czy tutaj. Tutaj jestem szczęśliwa, mam Wojtka, mam ciebie. Jesteśmy razem. Tu jest... nierealnie, rozumiesz? Tutaj sprawy kończą się na ogół dobrze, a przynajmniej większość się o to stara. Tam – nie."
Dodał: marzyciel Dodano: 08 VII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"...człowiek, który przeżył już prawie wszystko, potrafi nadal się bać. Potrafi ze strachu niszczyć wszystko, co jest wokół niego, choćby po to, żeby powiedzieć światu: potrafię coś niszczyć, więc mam nad tym władzę."
Dodał: marzyciel Dodano: 08 VII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 08 VII 2011, 10:41:52 (ponad 7 lat temu)
0 0
Czytając tę książkę uświadomiłem sobie, że czasami wrażliwość, dzięki której można inaczej spoglądać na świat jest jak jakieś piętno. Wrażliwość niesie za sobą mocniejsze odczuwanie wszelkich uczuć, także tych negatywnych i tak, kiedy w powieści sprawy układały się pomyślnie, patrzyłem na otaczający mnie świat i ludzi w pociągu życzliwym okiem, uśmiechałem się, ale kiedy sprawy przybierały zły obrót, wpadałem w rozdrażnienie, złość i trudno mi było opanować łzy ... Nie sądziłem, że mogę aż tak zaangażować się emocjonalnie w treść książki i losy bohaterów.
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-240-1505-4
Ocena: 5.66
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
13 I 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają