Kup książkę [edytuj książkę]

Klub filmowy

Co można zrobić z synem, który nie chce już chodzić do szkoły?
David, ojciec nastoletniego syna, ma oryginalny pomysł.

Klub Filmowy opowiada wspaniałą i prawdziwą historię o tym, że odwaga i zaufanie zostają nagrodzone, a uczucie i poświęcony czas mogą zmienić życie.

Klub Filmowy to wzruszające a zarazem dowcipne wspomnienia kanadyjskiego pisarza, Davida Gilmoura, który podejmuje bardzo trudną decyzję i pozwala swojemu nastoletniemu synowi rzucić szkołę w 10 klasie. Stawia mu tylko jeden warunek: ma z nim oglądać trzy filmy tygodniowo. Nie chcąc zmuszać syna do nauki, były krytyk filmowy i gospodarz programu telewizyjnego, rozpoczyna klub filmowy. Nie ma lektur poprzedzających oglądanie filmów, żadnego sprawdzania znajomości treści ani formy, tylko ojciec i syn oglądający razem filmy. Gilmour po mistrzowsku nakreśla perypetie dorastania. Nie tylko analizuje swój dobór filmów, lecz także problemy Jessego z dziewczynami i początkującą karierą muzyczną – więc na początek serwuje synowi Czterysta batów Françoisa Truffauta, na deser Nagi instynkt Paula Verhoevena. Ojciec i syn, pod pretekstem wspólnie oglądanych filmów, rozmawiają na wiele tematów: o nieodkrytym talencie w Rzymskich wakacjach, o bezruchu, uzyskanym dzięki zdolnościom aktorskim Gary’ego Coopera w westernie W samo południe.Gilmour świetnie radzi sobie z tęsknotą zarówno w filmach, jak i w życiu jako rodzic. Rodzic, który z nostalgią obserwuje, jak ukochany syn dorasta i zaczyna żyć własnym życiem.

Klub Filmowy to wyjątkowe połączenie historii filmu z osobistymi wspomnieniami autora. Książkę przetłumaczono na 24 języki.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dobra Literatura
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-930559-9-9
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
11 I 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają