Kup książkę [edytuj książkę]

Dom na zakręcie

Opis:

Kornelia Stepan o swoich książkach mówi, że łączą spojrzenie Polki i perspektywę wyzwolonej Europejki. Bohaterka kolejnej jej powieści jest taką właśnie kobietą: świadomą swoich ograniczeń, ale silną, zdecydowaną, dbającą o siebie oraz o niezależność od mężczyzn (choć nie zawsze się to jej udaje). Lucjana miała szesnaście lat, kiedy przeżyła tragedię rodzinną. Wtedy po raz pierwszy zadała sobie pytanie o to, do czego człowiek jest zdolny, jak daleko może się posunąć. Lucy wyszła jednak za mąż, urodziła córkę, została pisarką. Dręczące ją pytanie wraca z dawną mocą po latach – gdy ginie osoba, której losy opisała w powieści… Psychologiczny portret kobiety po bolesnych przejściach, a zarazem opowieść o poszukiwaniu miłości, akceptacji i swojego miejsca w świecie.[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"W życiu więcej jest przypadków, niż nam się wydaje. Ludzie nie lubią myśleć o tym, że ich życia składa się w dużej części z przypadków, wolą myśleć, że to co się stało, jest dziełem Boga albo ich dziełem"
Dodał: awiola Dodano: 30 X 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"W życiu każdego człowieka nieuchronnie nadchodzi moment, kiedy zadaje sobie pytanie o to, co było i co jest możliwe? O granice. Do czego był albo jest zdolny. Pytanie to musi się pojawić i jest częścią fundamentalnej prawdy o nas, o tym, kim jesteśmy albo co jest równie ważne, kim moglibyśmy być"
Dodał: awiola Dodano: 30 X 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-245-8730-8
Ocena: 4.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
10 I 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają