Kup książkę [edytuj książkę]

Saga ludu

"Ze wszystkich sił bronię się przed egzaltacją, ale i tak muszę powiedzieć, że 'Saga ludu' Macieja Malickiego to jedna z najpiękniejszych opowieści autobiograficznych, jakie miałem okazję przeczytać. Bezpretensjonalna, 'na ludzką miarę' i 'z ludzką twarzą', daleka od prostolinijności, lecz zarazem 'nieprzekombinowna' – to od strony formy. A od strony treści? No cóż... aż trudno uwierzyć, że rówieśnik Polski Ludowej mówi o swoim życiu, to co mówi, a mówi afirmatywnie i łagodnie; z uśmiechem na ustach, niekiedy z czułością, przywołuje przeszłość. Trudno uwierzyć, ale ja mu wierzę".
Dariusz Nowacki

"No i proszę: można opisać życie. Trzeba tylko zatrzymać to, co umyka, ponieważ nie podejrzewamy, że jest coś warte. Trzeba tylko zapisać pamięć o rzeczach codziennych, bo innych przecież nie było... Piękna i czuła książka. Amen".
Andrzej Stasiuk

"Proza Malickiego wije się jak Świder, nieśpiesznie, niby nudno. Ale to prawdziwa rzeka, i bardzo, bardzo dobra, jak na prawdziwą rzekę przystało, anegdotyczna, czyli opowiadająca proza".
Roman Kurkiewicz, "Życie Warszawy", "Po Godzinach"

"'Saga...' jest kolażem. Można ją czytać jak 'Grę w klasy', skakać po rozdziałach, ignorując ich kolejność. Malicki niczym Cortazarowski kronop ciągle dziwi się światem - podsłuchuje, podpatruje, notuje".
Cezary Polak, "Gazeta Wyborcza"

"Proza Malickiego to zjawisko wyjątkowe w naszej literaturze między innymi dlatego, że tak wiele jest w niej właśnie wyrażanej wprost akceptacji świata, ciepła i radości".
Robert Ostaszewski, "Nowe Książki"

"'Saga ludu' to opowieść-witraż. Krótkie pełne barw epizody poskładane w całość, scalone dialogami. Ciepła, choć nieco nierówna gawęda o życiu jednego człowieka i całego pokolenia równocześnie".
Marta Dvorak, "Gazeta Wyborcza"Źródło: http://www.czarne.com.pl/?a=301

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czarne
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-89755-06-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: horenheb
08 I 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają