Kup książkę [edytuj książkę]

To co prawdziwe o świcie

Z ostatniego swego safari - w roku 1953 - Ernest Hemingway wrócił pokiereszowany (uległ w czasie tej podróży do Afryki Wschodniej dwóm kolejnym wypadkom lotniczym) i w niedobrej formie psychicznej.

Ale na przekór wszystkim tym dolegliwościom zabrał się do pisania powieści przedstawiającej zdobyte w Kenii doświadczenia. Nie zdołał jednak nigdy doprowadzić pracy nad tym utworem do końca, ciągle odrywały go od niej inne utwory, nowe podróże, ważne wydarzenia w życiu rodzinnym i publicznym. Dopiero w roku 1998 wydobył ten utwór z papierów pośmiertnych pisarza jego syn Patrick. Wspaniała sceneria dzikiej przyrody afrykańskiej, pełne napięcia sceny z łowów na grubego zwierza, a przede wszystkim dramatyczne konflikty między podrywającymi się do buntu czarnymi gospodarzami tej ziemi a białymi osadnikami, którzy nią zawładnęli przenika w tej powieści w świat wewnętrzny narratora, w którym łatwo rozpoznać samego pisarza. Ta książka jest nie tylko wykreowaną w jego wyobraźni, pełną dramatyzmu opowieścią o myśliwskich i miłosnych pasjach, nie tylko porywającą lekturą przygodową, lecz także cennym źródłem wiedzy o Erneście Hemingwayu.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2000
ISBN: 83-7200-337-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ecia
08 I 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają