Kup książkę [edytuj książkę]

Thorgal – Kriss de Valnor Nie Zapominam o Niczym! Tom 1

Thorgal – Kriss de Valnor to pierwsza z komiksowych opowieści rozgrywających się w świecie znanym z popularnej serii Thorgal. Jej bohaterką jest jedna z najbardziej fascynujących postaci sagi o dzielnym Wikingu – piękna i niebezpieczna Kriss de Valnor. Akcja komiksu zaczyna się wkrótce po dramatycznych wydarzeniach, opisanych w finale albumu Kriss de Valnor. Śmiertelnie ranna w bohaterskiej walce wojowniczka odzyskuje przytomność w pałacu Walkirii, gdzie stanie przed sądem bogini Freyji. W wyniku procesu rozstrzygnie się, czy czeka ją zaszczytna wieczność w Walhalli Odyna, czy wieczne potępienie… Podczas rozprawy Kriss będzie musiała opowiedzieć o swych najwcześniejszych doświadczeniach, które uczyniły ją taką, jaką ją poznaliśmy.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 17 IX 2012, 07:42:24 (ponad 6 lat temu)
0 0
Kriss de Valnor była w sadze stworzona jako przeciwwaga Aaricii. Taka dychotomia dobra i zła, światła i ciemności. Tyle, że czasy się zmieniają i Van Hamme wraz z wiekiem, coraz bardziej był zafascynowany mroczną i amoralną Kriss, a coraz mniej interesował się domową i ciepłą Aaricią. Romans Thorgala z Kriss to przekreślenie całej charakterystyki bohatera, który na początku promował wartości rodzinne, a potem uległ biseksualnej i chciwej Kriss. Szkoda, bo Thorgal był dla dzieciaków przez lata odtrutką na amoralność współczesnych bohaterów kina i literatury.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: FeministKa
13 XII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają