Kup książkę [edytuj książkę]

Cabezano - król karłów

Bohater powieści - Cabezano - jest zbyt wysoki jak na karła, a zbyt niski, aby być człowiekiem. W dodatku kocha normalną dziewczynę. Na dworze Juana Villegasa uchodzi to za potrójne przestępstwo. Nienawidzą go pozostałe karły, zgromadzone w jednym ze skrzydeł pałacu, zwanym Karlim Dworem. Nienawidzi jego właścicielka, Imogena. Tylko Rosalinda i karlica Eleonora go lubią. Ale czy to wystarczy, aby Cabezano mógł być szczęśliwy?

Pośród pałacowych intryg, mających na celu pozbycie się karłów z dworu, nagle wyłania się nikłe światełko nadziei na polepszenie losu Cabezano. Oto na dwór przybywa Czarny Karzeł, afrykański liliput, który opowiada pozostałym mieszkańcom Karlego Dworu, że gdzieś daleko, u afrykańskich wybrzeży, znajduje się wyspa, która raz na sto lat wyłania się z morza, a kto tam zamieszka, ten zawsze będzie szczęśliwy... Tylko jak tam dotrzeć?

Równocześnie Cabezano odkrywa, że ktoś na dworze umie sporządzić miksturę, po zażyciu której zmaleje i stanie się całkiem normalnym karłem. Może wtedy i ludzie, i inne karły potraktują go lepiej... Tylko czy nie zapobiegną temu hodujący karły dominikanin Causi oraz straszliwy szef pałacowej bezpieki, Valverde?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Videograf II
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7183-852-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Ariena
30 XI 2010 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają