Kup książkę [edytuj książkę]

Elżbieta I

Elżbieta I zyskała sławę największego władcy Anglii Elżbieta Anglii. Jej panowanie stało się przedmiotem niezliczonych opracowań. Ta książka jako jedna z nielicznych pokazuje, nie jaką królową była, lecz jak nią została.

Osierocona, zaniedbywana dziewczynka, od dzieciństwa przeświadczona, że kiedyś zasiądzie na tronie. Kobieta w świecie mężczyzn, przekonana, że jej przeznaczeniem jest rządzić, obdarzona przenikliwą inteligencją, namiętna i zmysłowa, która do śmierci pozostała - jak sama twierdziła - dziewicą. Miała trzy lata, gdy jej matka została stracona na rozkaz ojca, Henryka VIII. Była dziedziczką Anglii, lecz uznano ją za bękarta i wydziedziczono. Urodziła się księżniczką, lecz została oskarżona o zdradę i znalazła się o włos od gzekucji.W labiryncie spisków i intryg, od których roiło się na dworze, młodziutka Elżbieta mogła polegać tylko na siebie. Nauczyć się zręcznie lawirować pomiędzy potencjalnymi sojusznikami a zawziętymi wrogami. I nie ufać nikomu w swym dążeniu do tronu.

Trzymająca w napięciu książka śledzi losy młodej Elżbiety - od narodzin w 1533 roku do koronacji w roku 1558. Rekonstruuje niebezpieczeństwa, na jakie była narażona: niełaskę, odsunięcie od tronu, śmiertelną groźbę, jaką sprowadziło na nią podejrzenie o spisek przeciwko królowej Marii i przesłuchania, podczas których zręcznie wybroniła się przed katowskim toporem.

Z kronik, dzienników, listów, zeznań wyłania się świat dojrzewającej księżniczki, splendoru i zasadzek dworskiego życia. Ryzyko, jakie podejmowała każdego dnia, wykuło charakter niezwykłej kobiety. Frapująca opowieść o jej burzliwej, niemal nieprawdopodobnej drodze na tron to historia narodzin królowej.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2008
ISBN: 9788324132270
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: m3gado
11 XI 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają