Kup książkę [edytuj książkę]

Czyngis-chan

Najokrutniejszy zdobywca wszech czasów przeszedł do historii jako „bicz Boży” i brutalny ciemiężca, militarny geniusz i półbóg. W Chinach jest czczony jako twórca dynastii, a w swojej ojczyźnie – paradoksalnie – jako patron pokoju i pojednania.

Kim był naprawdę człowiek, który podbił pół świata, choć urodził się w ubóstwie i ciemnocie? Jak to się stało, że zbieg ukrywający się przed wrogiem w odległych górach, stał się twórcą największego imperium i zmienił bieg dziejów?

Bieda i upokorzenie (jak byśmy powiedzieli) lub wola nieba (jak sam twierdził) popchnęły Czyngis-chana do wielkich podbojów. Stworzył najrozleglejsze z imperiów i zyskał nieśmiertelność – nie tylko żyjąc w genach swych potomków, ale także w sercach i umysłach kolejnych pokoleń w świecie, który na zawsze zmieniły najazdy jego koczowniczych wojowników.

Ta książka to jednak coś więcej niż dokumentacja podbojów Czyngis-chana. John Man, autor biografii Attyla. Barbarzyńca, który rzucił wyzwanie Rzymowi, historyk i podróżnik specjalizujący się w historii Mongolii, przemierzył Chiny i Mongolię – od serca Azji, gdzie Czyngis-chan spędził młodość, przez tereny jego licznych podbojów, ukrytą dolinę, gdzie być może zginął, aż po świętą górę, gdzie prawdopodobnie spoczywa – w poszukiwaniu rozwiązania tajemnicy: jak i gdzie zmarł, i jak i gdzie został pochowany największy zdobywca świata. Fascynujące poszukiwania ujawniają prawdę i oddzielają ją od mitu, podążając śladem legendy, która przetrwała przez stulecia i żyje do dziś. Gdziekolwiek bowiem pojawili się Mongołowie, na teraźniejszość pada cień bezlitosnego, bezwzględnego, wspaniałego, wielkiego Czyngis-chana.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2006
ISBN: 9788324126071
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: m3gado
11 XI 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają