Kup książkę [edytuj książkę]

Metro 2034

Żyję w świecie, w którym nie ma jutra. Nie ma w nim miejsca na marzenia, plany, nadzieje... Uczucia ustępują tu miejsca instynktom, a najważniejszy z nich każe przeżyć. Za wszelką cenę przeżyć.

Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji WOGN, minął niespełna rok. Czarni, ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy w czeluściach moskiewskiego metra przetrwali atomową apokalipsę, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy. Na drugim krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi formami życia, wdzierającymi się do tego ostatniego schronienia ludzkości. Los stacji i jej mieszkańców zależy od dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści, urywa się łączność. Z zadaniem wyjaśnienia zagadki i przywrócenia dostaw wyruszają: młody Ahmed, leciwy, niespełniony kronikarz metra Homer i Hunter, który niegdyś zaginął wśród czarnych, a teraz się odnalazł, choć jego tożsamość budzi wątpliwości… Do wyprawy dołącza Sasza, córka wygnanego naczelnika Awtozawodskiej. Kim naprawdę jest Hunter? Czy odwzajemni uczucie, jakim obdarzyła go Sasza? Jaką tajemnicę skrywają mroczne tunele? I czy garstce śmiałków uda się ocalić tych nielicznych, którzy przetrwali zagładę?
Cykl Metro:

1. Metro 2033
2. Metro 2034
3. Metro 2035

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Są ludzie, którzy nigdy nie widzieli swojego odbicia i dlatego przez całe zycie biorą siebie za kogoś innego."
Dodał: Laaadyred Dodano: 08 III 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Niechby były rzeczy, których nigdy nie naprawi, czyny, których nie da się odwrócić, i słowa, których się nie cofnie. Ale w tej historii było jeszcze mnóstwo rzeczy, które mogła zmienić, choć na razie nie wiedziała jak. Najważniejsze, że znów miała siłę."
Dodał: Kremzes Dodano: 01 VII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 -1


"Pomyłka? Nie, to najcięższa ze zbrodni - odpowiedział jej poważnie muzyk. - Zniszczyć cały świat, uśmiercić sześć miliardów ludzi to pomyłka?
-Wszystko jedno... A czy ty i ja nie zasługujemy na przebaczenie? Każdy zasługuje. Każdemu trzeba dać szansę zmienić siebie i wszystko, spróbowacod nowa, jeszcze jeden raz, choćby ostatni - umilkła. - Tak bym chciała zobaczyć, jak to wszystko naprawdę wyglądało..."
Dodał: Kremzes Dodano: 01 VII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 -1

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 25 V 2015, 10:18:36 (ponad 5 lat temu)
0 0
Druga część sławetnego Metra o wiele lepsza niż pierwsza. W jedynce przede wszystkim była akcja - w dwójce natomiast uwidacznia się znacznie dojrzalsza narracja. Niezwykle celne przemyślenia jednego z głównych bohaterów, okraszone mitologicznym wręcz fatalizmem, tragedią w greckim wydaniu sprawiają, że od książki nie można się oderwać. Zastanawia mnie zatem, skąd tak niska (!) jak na tak dobrą powieść ocena. Być może odrobina egzystencjalnej filozofii nie została doceniona przez namiętnych poszukiwaczy fantastyki. Trudno powiedzieć.
W każdym razie - polecam!
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-61428-33-6
Ocena: 4.55
Liczba głosów: 36
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
30 X 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają