Kup książkę [edytuj książkę]

Picasso

O Picassie pisano wiele i w rozmaity sposób. I nic dziwnego -- był przecież wybitnym artystą i fascynującym człowiekiem. Już za życia stał się niekwestionowanym klasykiem nowoczesnej sztuki -- ale klasykiem nietypowym, bo bardzo żywo uczestniczącym w bieżącym życiu artystycznym, politycznym i towarzyskim swojej epoki. Jednak niewątpliwa wielkość jego malarstwa i ogromna sława, która go otaczała, utrudniały ocenę Picassa jako człowieka. Wzbudzał zawsze wiele emocji -- wytykano mu oportunizm, nazywano egoistą, dusigroszem, sadystą, mistrzem mistyfikacji; wielbiono go i nienawidzono. Dziś, po trzydziestu latach od śmierci artysty, możemy bardziej obiektywnie spojrzeć na jego postać i życie, z większą wyrozumiałością, ale i otwartością, mówić o jego słabostkach i przyzwyczajeniach, poglądach politycznych -- a także powikłanym życiu uczuciowym.
Henry Gidel przedstawił w swej książce całą drogę życiową Picassa, również jego burzliwą młodość, o której często zapominamy, koncentrując się na latach największej chwały hiszpańskiego mistrza.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2004
ISBN: 8374140348
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
10 VI 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają