Kup książkę [edytuj książkę]

Okruchy codzienności

Książka nagrodzona Pulitzerem w 2009 roku. Autorka dołączyła do takich twórców jak Philip Roth, John Updike i Annie Proulx.

Nigdy nie przeprasza. Arogancka, silna i bezceremonialna. Taka z pozoru jest Olive Kitteridge, surowa nauczycielka matematyki, oschła żona, despotyczna matka. Z okruchów codziennych wydarzeń można jednak złożyć obraz niejednoznacznej, fascynującej osoby. Poprzez losy Olive i innych mieszkańców niewielkiego miasteczka na Wschodnim Wybrzeżu autorka buduje mikroświat ludzkich lęków i pragnień.

Prawda psychologiczna, mistrzowski warsztat i misternie skonstruowana narracja zjednały Elizabeth Strout uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników.

Przyjemność lektury "Okruchów codzienności" płynie z łatwości utożsamienia się z pełnokrwistymi, choć nie zawsze budzącymi sympatię bohaterami. Autorka z rozbrajającą szczerością pokazuje, że musimy się starać zrozumieć ludzi, nawet jeśli są nieznośni.
"The New York Times"

Głęboko ludzka. Książkę przesycają samotność oraz poczucie straty. Ale nie brak też subtelnego humoru i kojącej nadziei.
"Booklist"

"Okruchy codzienności" to kolejna książka w nowej literackiej serii KONTRAPUNKT.
To seria prezentująca szczególnie godne uwagi dzieła współczesnych twórców – wysmakowane literacko i skłaniające do refleksji. Utwory zauważone przez światową krytykę, nagradzane, lecz również te bardziej kameralne. Wszystkie niewątpliwie będą szczególnym czytelniczym przeżyciem.

http://www.nk.com.pl/okruchy-codziennosci/page,ksiazka,id,10...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 05 XI 2010, 15:23:09 (ponad 8 lat temu)
0 0
Świetna książka. Choć może to złe słowo. Mądra książka. Mądra życiowo. Autorka pisze bardzo trafnie o ludziach. I do tego w tak lekki sposób. Czytając "okruchy codzienności" można mieć wrażenie, ze czyta się o sobie i o własnym otoczeniu.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-10-11827-1
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
04 X 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają