Kup książkę [edytuj książkę]

Partyzanci

Jugosławia targana zmaganiami II Wojny Światowej. Oddziały Tity wytrwale odpierają ataki Niemców, sprzymierzonych z nimi Włochów, cetników i ustaszów, choć siły ich słabną z dnia na dzień. Hitlerowskie Dowództwo Naczelne przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu: opracowuje plan zmasowanej ofensywy, która ma zmiażdżyć partyzantów.
Trzech ludzi podejmuje się niebezpiecznej misji dostarczenia niemieckich planów do ukrytego w górach obozu cetników. Trzech Jugosłowian pod dowództwem enigmatycznego majora Petersena, trzech twardych, bezlitosnych, gotowych na wszystko mężczyzn musi przebyć piekło, by dotrzeć do celu. Kim są? Kim są ludzie, których eskortują od Adriatyku aż po urwiste szczyty gór? Kim jest tajemnicza Lorraine? Kim piękna i równie tajemnicza Sarina? Jak daleko sięgają macki sadystycznego majora Cipriano? Jak odróżnić przyjaciół od wrogów? I najważniejsze: kim właściwie jest major Petersen i jaką prowadzi grę?
"Partyzanci" - znakomicie napisana, trzymająca w napięciu, mocno osadzona w jugosłowiańskich realiach powieść Alistaira Macleana.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Rok wydania: 1989
ISBN: 83-11-07766-5
Ocena: 4
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Niewidzialny
26 IX 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają