Kup książkę [edytuj książkę]

Oszukać śmierć

Nienarodzone dziecko ze śmiertelną wadą serca… narciarka przez godzinę zanurzona w zamarzniętym norweskim jeziorze… pacjent po operacji mózgu, który znalazł się w stanie śpiączki i którego lekarze nazwali „warzywem”.

Dwadzieścia lat temu nikt by tych ludzi nie ratował, nie dawano by im żadnych realnych szans na przeżycie. Dziś, dzięki niesamowitym postępom w medycynie, wszyscy ci ludzie żyją i mają się dobrze.

Oszukać śmierć

W tej fascynującej książce dr Sanjay Gupta – neurochirurg, główny korespondent medyczny stacji CNN oraz poczytny autor – opisuje niewiarygodne fakty naukowe, dzięki którym te niemal cudowne uzdrowienia mogły mieć miejsce. Grupa śmiałych lekarzy w zadziwiający sposób ratuje pacjentów, nie przyjmując do wiadomości faktu, że życie na zawsze się skończyło. Przedłużone zatrzymanie akcji serca, „śmierć mózgowa”, brak oddechu przez ponad godzinę – wszystkie te stany uznawane były kiedyś za nieodwracalnie śmiertelne, dziś jednak jest inaczej. Rewolucyjne postępy w medycynie umożliwiają zacieranie granicy między życiem i śmiercią w fascynujący sposób.Posługując się przykładami z życia oraz korzystając ze swojego szerokiego dostępu do najnowszych badań medycznych, dr Gupta przedstawia dramatyczne relacje z pionierskich prac lekarzy i naukowców, którzy zmieniają nasze postrzeganie mechanizmów funkcjonowania ludzkiego organizmu w obliczu śmierci. Dr Gupta opisuje eksperymenty z terapeutyczną hipotermią, które mają ratować znajdujące się w śpiączce ofiary udarów i ataków serca, operacje ratujące życie, prowadzone jeszcze w łonie matki, oraz badania nad hibernacją zwierząt, które mogłyby kiedyś pomóc w ratowaniu życia rannych żołnierzy na odległych polach bitew. Autor przedstawia niesamowite opisy przypadków, które odmienią i wzbogacą nasze postrzeganie prawdziwej natury życia i śmierci.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
19 IX 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają