Kup książkę [edytuj książkę]

O kinie wartościowym

O kinie wartościowym jest próbą odnalezienia filmów w najpełniejszy sposób przedstawiających wartości, z którymi większość z nas ma do czynienia lub do których dąży. Jednocześnie jest to próba zobrazowania, w jaki sposób współcześni twórcy filmowi ukazują owe zjawiska odbiorcom (przykładowo poprzez zaprzeczenie tejże wartości). Często nastręcza trudności odpowiedź na, z pozoru, proste pytanie: o czym był ten film? Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o warstwę fabularną, ale również o aspekt emocjonalny. Rzadko zdarza się, by opowiadanie traktowało zaledwie o jednej wartości, dlatego warto dołożyć starań, by odnaleźć tę najważniejszą (kluczowym elementem okazuje się fakt, że dla każdego widza może być ona czymś odmiennym).
Mówiąc o kinie „wartościowym”, autor ma na myśli filmy, w których pewna wartość jest stale na pierwszym planie, a nie, tak jak można by przypuszczać, obrazy na wysokim poziomie od strony technicznej i formalnej. Właśnie dlatego w książce opisano wiele produkcji mniej znanych, często debiutujących reżyserów. Mimo że czasem na kilku płaszczyznach są mniej udane, zawsze mówią o czymś ważnym, robiąc to w intensywny sposób.
Opracowanie obejmuje 20 motywów, najczęściej eksploatowanych we współczesnym kinie. Wybrano obrazy z wielu części świata. Przedstawiają one różne interpretacje tych samych zjawisk, zależnie od perspektywy, kultury oraz pochodzenia twórcy dzieła.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo My Book
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7564-249-0
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Shila
13 IX 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają