Kup książkę [edytuj książkę]

Bikini

Najnowsza powieść autora "Samotności w sieci", rozgrywająca się w Europie i Ameryce końca II wojny. Anna, młoda Niemka z antyfaszystowskiej rodziny, błąka się po zbombardowanym Dreźnie, dokumentując swoja "Leiką" wojenną tragedię. Na taki sam temat ma zrobić fotoreportaż wysłany do Niemiec Stanley, dziennikarz z Nowego Jorku. Przypadkowe spotkanie tych dwojga na zawsze odmieni ich losy... Wiśniewski opowiada tę "małą" historię na tle "wielkiej", tworząc bogaty fresk społeczno-obyczajowy, pełen szczegółów z epoki i refleksji na temat odpowiedzialności, kultury i natury człowieka.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"(...) gardziła Adolfem H. Tym "niedorozwiniętym , małym, pokracznym, niedouczonym, psychicznie chorym od momentu poczęcia pomiotem, budzącym odrazę, sikającym pod siebie ze strachu zakompleksionym impotentem z Austrii(...)"
Dodał: joleisa Dodano: 26 VII 2011 (ponad 9 lat temu)
+2 0


"Jeszcze nigdy nie czuł takiego niepokoju jak teraz. Właśnie tak. Niepokoju. Wcale nie strachu. Pierwszy raz potrafił te dwa stany wyraźnie odróżnić od siebie. Strach jest krótki, intensywny. Jak orgazm. Niepokój jest inny. Rozlewa się powoli powoli po mózgu i ciele. I trwa."
Dodał: savor Dodano: 06 I 2010 (ponad 10 lat temu)
+2 0


"Nagle przeskakuje iskra, dotyk, namiętność, pocałunki, chwila, moment, mokre twarze, mokre włosy, mokre usta, splątane istnienia, poplątane myśli i jeszcze bardziej poplątane uczucia. Wszystko żyje, biegnie, goni dalej, a oni są tu i teraz. Zatracić siebie, nic przy tym nie uronić, tylko zupełnie i ostatecznie zatracić się w tej chwili. Tu i teraz..."
Dodał: AnaMari Dodano: 11 II 2012 (ponad 8 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Chciałam zapytać: jakie macie wrażenia po przeczytaniu "Bikini"? Ja poczułam się nieco rozczarowana. Oczekiwałam czegoś bardziej w stylu "Zespołów napięć", czegoś.. innego. Zaznaczam, że nie uważam, że "Bikini" nie jest warte czytania. Jest dobre, je...
Dodano: 30 XI 2009, 20:24:28 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2009
ISBN: 9788324703913
Ocena: 4.63
Liczba głosów: 19
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: wegg
23 V 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają