Kup książkę [edytuj książkę]

Chiny Praktyczny Przewodnik

Przewodnik o największej tradycji w historii Pascala przedstawia Chiny. Liczy się dla Ciebie treść, nie ozdobniki – wolisz rzetelną informację zamiast setek zdjęć? Przewodnik Praktyczny po Chinach jest dla Ciebie.


Wielki Mur to jeden z Cudów Świata... i można, owszem, wdrapać się na niego w pośpiechu, w najbardziej znanym turystycznym punkcie - ale co, jeśli ktoś ma ochotę przemierzać jego mniej komercyjne kilometry? Istnieje możliwość zorganizowania kilkudniowej wycieczki do niszczejących fragmentów Muru i przewodnik podpowie, jak zarezerwować dla siebie miejsce w takiej wyprawie i ile ona kosztuje. Lubisz ekstremalne wyprawy? Również w ten sposób możesz Wielki Mur poznawać.Jeśli fascynuje Cię Tybet, przewodnik udzieli rad, jak podróżować w ten specyficzny region. Musisz dopełnić wielu formalności, a do Lhasy wjedziesz tylko w określonej ilościowo grupie. Dowiesz się, co załatwić, gdzie i ile to będzie kosztować. Kontakt do biur mogących pomóc w takiej podróży znajdziesz w przewodniku. W Tybecie przygotuj się na ewentualność choroby wysokościowej. Łatwiej będzie zaaklimatyzować się, przemierzając trasę w tamtą stronę kolejką – aniżeli samolotem. Otwarto ją 1 lipca 2006 i jest to najwyżej położona kolej świata. Większość z 1142 km trasy biegnie na wysokości ponad 4000 m, a do każdego wagonu - mając na względzie samopoczucie podróżujących - wpompowuje się tlen.


Przewodnik Praktyczny od lat trzyma się konsekwentnie pewnych zasad: przede wszystkim treść, ozdobniki na drugim planie. Informacje w przewodniku osobom podróżującym z biurem podróży mogą wydać się zbyt liczne i zbędne – doceniają je natomiast wolni strzelcy, podróżujący na własną rękę i w kompletnych danych odnajdujących własną drogę i co najważniejsze – pragnący przede wszystkim zachować oddech i wolność, czyli to, czego dostarczenie czytelnikowi Przewodnik Praktyczny stawia sobie za główny cel. Wyczerpująca wiedza o wybranej destynacji niczym książka-gra pozwala na wielokrotnie planowanie zawsze odmiennych tras i powroty w ulubione rejony bez konieczności przemierzania tych samych szlaków.


Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo Pascal

Numer wydania: I

Data premiery: 2009-09-04

Język: polski

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal
Rok wydania: 2009
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
03 IX 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają