Kup książkę [edytuj książkę]

Powołani do życia w prawdzie i miłości

Niniejsza książka to zapis rekolekcji adwentowych i innych spotkań autora ze studentami KUL-u. Prezentowane teksty są świadectwem wiary w Boga, który powołuje każdego człowieka do życia i świętości, gdyż kocha miłością bezwarunkową i nieodwołalną. Powołanie to przecież Boże marzenie o każdym z nas. Książka ukazuje różne aspekty miłości: Boga do człowieka oraz człowieka do Boga, do bliźniego i do samego siebie. Dobór poruszanej tematyki nie jest przypadkowy. Żyjemy bowiem w czasach, w których wielu młodych ludzi przeżywa trudności z odkryciem sensu własnego życia i z niepokojem patrzy w przyszłość. Czują się jak ludzie bez powołania. Coraz częściej nie wierzą, że ich życie to historia miłości i że zostali obdarowani istnieniem dlatego, że mają coś ważnego do spełnienia. Medytacja prawd zawartych w niniejszej publikacji może każdemu z nas pomóc w dorastaniu do prawdy i miłości, do prawdziwej miłości, bez której ludzkie życie traci sens i nie przynosi radości.
ks. Marek Dziewiecki jest kapłanem Diecezji Radomskiej. W 1988 r. uzyskał tytuł doktora psychologii na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Jest adiunktem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, specjalistą z zakresu terapii i profilaktyki uzależnień. Od 1999 r. pełni funkcję krajowego duszpasterza powołań, a od 2003 r. funkcję wicedyrektora Europejskiego Centrum Powołań. Od 2000 r. jest dyrektorem radomskiego telefonu zaufania "Linia Braterskich Serc", ekspertem Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie". W październiku 2003 r. odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Opublikował kilkanaście książek z zakresu psychologii wychowania, psychologii zdrowia, psychologii pastoralnej oraz psychologii komunikacji międzyludzkiej.

Źródło: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=8466

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rhetos
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-917849-8-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: DianaDelryn
28 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają