Kup książkę [edytuj książkę]

Władca marionetek

„Kukiełki to władza, legendy to przyszłość”.

Niezwykła powieść „Władca marionetek” wciąga jak pasjonujący kryminał, przenosząc czytelnika na ulice XIX wiecznej Pragi. Ta książka ma formę wyjątkowego przewodnika po Pradze, po historii i zwyczajach jej mieszkańców, zachwycająca jest opowieść, jaką snuje autorka - Joanne Owen.

Akcja rozpoczyna się na rynku praskiego Starego Miasta, pod złotym zegarem. Milenka – główna bohaterka powieści na skutek nieoczekiwanego obrotu zdarzeń traci rodziców – jej ojciec umarł, a mama zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jednak Milena nie traci nadziei, że kiedyś ją odnajdzie. Dokładnie w dniu urodzin swojej mamy spotyka charyzmatycznego Władcę Marionetek i jego złowrogich pomocników, Zdenkę i Zdenka. Dziewczynka nie ma pojęcia, jak bardzo to spotkanie odmieni jej życie, będzie bowiem musiała rozwiązać zagadkę i przeszkodzić tajemniczemu władcy marionetek… Czy znajomość starych podań i legend doprowadzi do odkrycia prawdy i ocalenia miasta?
W opowieści bogatej w tradycje związane z cyrkiem i teatrem, stare legendy i podania splatają się z niezwykłymi tajemnicami, które prowadzą do wyjawienia prawdziwego, magicznego dziedzictwa Mileny.

Czytelnik w trakcie lektury przechadza się przez wszystkie najważniejsze dzielnice czeskiej stolicy. Razem z bohaterami nasłuchuje odgłosu końskich kopyt, przebiega przez Most Karola, chroni się przed pościgiem w chłodnych i wilgotnych kamienicach, by w końcu znaleźć wytchnienie i móc podziwiać zachód słońca na Hradczanach.
A wszystkim wydarzeniom towarzyszą marionetki - istoty zawieszone pomiędzy życiem, a śmiercią, których praskie występy słynne były w całej Europie..

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2010
ISBN: 9788323734130
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Ariena
27 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają