Kup książkę [edytuj książkę]

Droga Chuang Tzu

Zamieszczone w książce wypisy z Chuang Tzu stanowią owoc pięciu lat czytania, studiowania, robienia notatek i medytowania. Z czasem notatki przybrały własny kształt i stały się, by tak rzec, "imitacjami" Chuang Tzu, czy raczej swobodnymi interpretacjami wybranych, szczególnie mocno do mnie przemawiających, fragmentów. Te moje "odczytania" wyrosły z porównania czterech najwybitniejszych przekładów Chuang Tzu opiera się w dużej mierze na domysłach. Te domysły ze strony tłumaczy odzwierciedlają nie tylko poziom ich wiedzy sinologicznej, ale także ich własny sposób pojmowania tajemniej "drogi", opisanej przez Mistrza, który żył i tworzył w Azji niemal dwa i pół tysiąca lat temu. (...) (z książki "do czytelnika")
Droga Chuang Tzu Thomasa Mertona jest hołdem złożonym przez chrześcijańskiego mnicha chińskiemu taoiście z trzeciego wieku przed Chrystusem.
Teoretyczna część książki zawiera zwięzłe omówienie filozoficznych i religijnych zasad taoizmu. Na część drugą, obszerniejszą, składają się teksty samego Chuang Tzu i jego uczniów - w poetyckiej interpretacji Mertona. W spontanicznej, nienapuszonej mądrości Chuang Tzu, Merton odnajduje głębię i klimat własnej duchowości, odkrywając, że życie zgodne z Tao i życie poddane woli Bożej mają podobny rytm i smak.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAM
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7318-443-0
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
26 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają