Kup książkę [edytuj książkę]

Białystok. Romantyczne miasto Zamenhofa

Ludwik Zamenhof - okulista, wybitny znawca języków i twórca uniwersalnego języka Esperanto, który - pomimo upływu niemal wieku od śmierci jego twórcy - nadal pozostaje w użyciu. Zamenof urodził się w Białymstoku - mieście, które po dziś dzień nosi ślady jego obecności. Przemysław Henryk Andruk i Piotr Mojsak - dwaj młodzi, niezwykle obiecujący adepci sztuki fotografii - zapraszają na wyprawę ulicami tego niezwykłego, romantycznego miasta.

Fotografie, którymi wypełniony jest album są swoistymi diamentami. Wyjmujesz je pojedynczo z albumu, obracasz, obserwujesz jak rozszczepiają światło i emanują swym osobliwym blaskiem. Każda z nich przedstawia miejsce niezwykłe, które dzięki grze świateł nabiera magicznej otoczki i baśniowego klimatu. Nieważne, czy mówimy o pozornie typowej ulicy, zabytkowym budynku czy oszałamiającym swą architekturą kościele.

Album został podzielony na 6 rozdziałów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Rozdział poświęcony architekturze przedstawia perełki budowlane stolicy Podlasia i wraz z rozdziałem prezentującym stylowe wnętrza będzie prawdziwym rarytasem dla każdego pasjonata architektury. Inne rozdziały zaprezentują z kolei Białystok od jego najbardziej romantycznej strony - poprzez urzekające zakątki po cudowne nocne iluminacje. Nie zabraknie także fotografii poświęconych miejscom, z którymi szczególnie związany był Ludwik Zamenhof.

Ten album to cudowna podróż przez miasto, które wiele swych tajemnic wyjawia dopiero przed obiektywem błyskotliwego fotografa. Białystok to jedyny w swoim rodzaju wielokulturowy tygiel i dowód na to, że ludzie z różnych kręgów kulturowych są w stanie żyć w harmonii. Łatwo wtedy zrozumieć, dlaczego Ludwik Zamenhof wychował się właśnie w tym mieście. Jeśli jeszcze nie byłeś w Białymstoku - oto Twoja szansa na poznanie go od najlepszej strony. Jeśli go już odwiedziłeś lub w nim mieszkasz - poznasz go na nowo. I już nigdy spacer jego ulicami nie będzie taki sam...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Kreator
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7344-054-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
25 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają