Kup książkę [edytuj książkę]

Wyprawy marzeń. Syberia

Album „Syberia” to pierwszy tytuł z nowej serii książek ilustrowanych Pascala. Kolejne książki w serii poświęcone będą regionom i miejscom świata, o których marzy każdy turysta, a które są trudno dostępne ze względu na koszty wyprawy i odległość.

Syberia to nie tylko królestwo śniegu i lodu. To także otoczone górskimi szczytami sięgającymi ponad 2500 metrów jezioro Bajkał, najgłębszy słodkowodny akwen na świecie, w którym żyje 1200 gatunków zwierząt i 600 gatunków roślin. To także tundra. Uśpiona zimą na przełomie maja i czerwca ożywa: z zimowisk powracają ptaki, aby jak co roku złożyć jaja i wychować pisklęta. Niegościnny obszar tundry i północnej tajgi – od przylądka Kanin na zachodzie do rzeki Jenisej na wschodzie – zamieszkują Nieńcy, doskonale przystosowani do skrajnie trudnych warunków. Piękny jest półwysep Kamczatka, niegościnne królestwo wulkanów i gejzerów, gdzie wyrasta aż 160 stożków. W wiosce Esso żyje duża społeczność Ewenów, w panoramie Pietropawłowska Kamczackiego dominują dwa dostojne wulkany – Koriacki i Awaczyński, okolice Ust-Bolszeriecka kuszą kąpielami w wodach termalnych... Syberia – podróż marzeń.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Pascal
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-7304-719-0
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: fervently
23 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają