Kup książkę [edytuj książkę]

Spadek w Piemoncie

Autorka jest znawczynią historii i kultury francuskiej, jej powieści – choć nie jest to regułą – dotyczą przeważnie tego kraju. W ciągu ostatnich kilku lat pisarka pracowała nad cyklem, który nazwała „Tryptykiem rewolucyjnym” Jego pierwsza część: „Kwiat lilii we krwi” ukazała się w 1994 r. nakładem wydawnictwa Alfa-Wero. Drugą część: „Szkaplerz wandejski” opublikowała w 1998 r. Bellona.
Przekazujemy do rąk czytelników ostatnią część tryptyku pod tytułem „Spadek w Piemoncie”.

Każda z powieści zamierzonego tryptyku stanowi odrębną całość. Nie łączy ich akcja ani bohaterowie, toteż ewentualna nieznajomość „Kwiatu lilii we krwi” czy „Szkaplerza wandejskiego” w najmniejszym stopniu nie utrudni lektury „Spadku w Piemoncie”. Wspólnym mianownikiem tych powieści jest czas - burzliwy okres, który rozpoczął lipiec 1789 r., a więc wybuch Rewolucji Francuskie.

Powieść tę czyta się jednym tchem, bogate i solidnie udokumentowane tło historyczne pogłębia naszą wiedzę o tym okresie dziejów Francji. Ale to nie wszystko. Wartka akcja, znakomity język, wyraziste postacie są niewątpliwym atutem „Spadku w Piemoncie” i zachętą do lektury nie tylko dla wielbicieli powieści historycznych. Książkę tę powinni przeczytać ludzie młodzi, a także wszyscy ci, których zachwyciło „Przeminęło z wiatrem”.

Wydarzyło się to ostatniego dnia czerwca 1794 roku, daleko od Paryża i od Rewolucji, hen, aż na kresach Rzeczypospolitej.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Łośgraf
Rok wydania: 2001
ISBN: 83-87572-99-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: DianaDelryn
22 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają