Kup książkę [edytuj książkę]

Nakarmić wilki

Kasia, absolwentka warszawskiej SGGW, przyjeżdża w Bieszczady, by zebrać materiał do pracy doktorskiej o wilkach. W stacji naukowej przebywają już Olgierd i Marcin. Mężczyźni nie wierzą, że ich nowa towarzyszka wytrzyma trudy życia w lesie. Kasia jednak okazuje się osobą nie tylko odporną na niewygody, ale też wyjątkowo odważną. Pierwsza nocna obserwacja wilków staje się początkiem wielkiej fascynacji Katarzyny, a kolejne, coraz bliższe spotkania z watahą sprawiają, że między dziewczyną a wilkami wytwarza się niemal mistyczną więź. W jej obliczu wszystkie miejskie rozczarowania tracą znaczenie. Kasia angażuje się obronę okrytych złą sławą zwierząt, sprowadza do pobliskiej wsi owczarki podhalańskie, mające odstraszać drapieżniki i trzymać je z dala od ludzkich zagród. W końcu wchodzi w drogę miejscowemu kłusownikowi, narażając własne życie. W tym samym czasie między nią a Olgierdem rodzi się uczucie. Nakarmić wilki to powieść, jakiej dotąd w Polsce nie było. W pisarstwie Marii Nurowskiej pojawił się nowy, intrygujący temat.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jeśli uczyć się miłości - to tylko od wilków."
Dodał: Miravelle Dodano: 30 IV 2012 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Umieram za winy moje i niewinność moją."
Dodał: Miravelle Dodano: 30 IV 2012 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Od dawna podejrzewam, że jesteś kobietą kotem. Ty nie chodzisz, tylko się skradasz, nie mówisz, tylko mruczysz i masz kocie spojrzenie… A jak się złościsz prychasz jak kotka!"
Dodał: Miravelle Dodano: 30 IV 2012 (ponad 9 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 23 IV 2012, 23:24:25 (ponad 9 lat temu)
0 0
Książka sprawia wrażenie niepozornej, ale to co jest w środku jest zaskakujące. Normalnie nie sięgam po taki gatunek, ale idea wilków mnie zaciekawiła. Dla tych którzy zniechęcają się w połowie radzę dociągnąć do samego końca, bo właśnie tam tkwi zrozumienie tej historii.
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7414-847-4
Ocena: 4.70
Liczba głosów: 12
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
19 VIII 2010 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają