Kup książkę [edytuj książkę]

Człowiek, który biegnie przez las

Pod z pozoru lekkim tonem opowiadań Mariusza Grzebalskiego ze zbioru Człowiek, który biegnie przez las skrywa się gorzka prawda o otaczającym nas świecie, najeżonym zasadzkami, których nie sposób się ustrzec. Sądząc, że podążamy do upragnionego celu, błądzimy, brniemy w fałszywym kierunku.
Autor opisuje ludzi, którzy powoli rozstają się ze złudzeniami młodości, niechętnie, ale jednak poddają się prozie życia. Praca wymaga od nich bezgranicznego poświęcenia, wyzbycia się indywidualnych pragnień; aby przetrwać, muszą porzucić marzenia i nauczyć się myśleć praktycznie. Także miłość rodzi rozczarowanie i gorycz. Romantyczne uczucie, wypełniające niegdyś wszystkie myśli, powszednieje, przekształca się w zaprawione nudą i rutyną pożycie małżeńskie. Między partnerami narastają pretensje, pojawia się zniechęcenie, a nierzadko nawet wrogość.
Bohaterowie opowiadań Mariusza Grzebalskiego to ludzie coraz bardziej sfrustrowani. Zdążyli już rozczarować się życiem, utracili cel. Marzą o ucieczce w zapomnienie. Zaczynają sięgać po używki, płatną miłość… Są to jednak tylko kolejne zasadzki, rodzące wstyd, wstręt do samego siebie, wywołujące wyrzuty sumienia. Wszak jeśli istnieje piekło, polega właśnie na tym: nie możesz zapomnieć.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2006
ISBN: 9788374141741
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: wegg
18 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają